הסיפור המוזר על שרה נתניהו, ניר חפץ והתרומה ל"יד שרה"

ראש הממשלה ורעייתו ביקשו לתרום לצדקה במקום לשלם שכר ליועץ התקשורת שלהם, ואחר כך הציגו קבלות מהעמותה ודרשו לקזז את התרומה משכרו ■ עדותו של חפץ העלתה חשד למרמה מתמשכת מצד שרה נתניהו כלפי מבקר המדינה

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

בימים הקרובים, אחרי יותר משנתיים, אמורה המשטרה לסיים את חלקה בפרשות הנוגעות למשפחת נתניהו. בתוך שבועות היא צפויה להעביר לפרקליטות את המלצותיה בתיק 4000, וגם בפרשה האחרונה שבה הסתבכה רעיית ראש הממשלה - החשד שרימתה את מבקר המדינה בעניין העסקתו של ניר חפץ. 

חפץ היה יועץ התקשורת האישי של בני הזוג נתניהו במשך שנים, שבהן, מכוח דחף פילנתרופי בלתי נשלט, סירב לקבל מהם תשלום. מחשש ששירותי החינם שלו ייחשבו למתנה אסורה, פנה נתניהו למבקר המדינה וביקש להסדיר את העניין. בשלהי 2014 נפגשו חפץ ועורך הדין דוד שמרון עם המבקר, יוסף שפירא. שמרון היה זה שהמליץ לנתניהו למנות את שפירא לתפקידו. השניים הציגו למבקר את הבעיה, והוא הפנה אותם לוועדת ההיתרים במשרדו. הוועדה, שבראשה עומד שופט בדימוס, מוסמכת לאשר לשרים ולסגני שרים לקבל מתנות במקרים שבהם הדבר נראה לה מוצדק. לאחר שחפץ שב והבהיר כי אינו מעוניין בתמורה על שירותיו, העלה אחד המשתתפים רעיון: משפחת נתניהו תתרום למוסד התנדבותי כתחליף. עורך הדין שמרון הודיע למשרד המבקר כי הסדר כזה מקובל על ראש הממשלה, אך בפועל, הוועדה לא התירה לנתניהו להעסיק את חפץ ללא תמורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ