פרשנות |

ניפוח צוות הפרקליטים עשוי לאותת על כוונת מנדלבליט לרכך את ההמלצות נגד נתניהו

בשבועות האחרונים, ומתחת לרדאר, מתקיימות בלשכת היועמ"ש ישיבות מרתוניות של שעות שעוסקות בגורל תיקי נתניהו. כפי שמעיד ניסיון העבר, מינוי צוות הפרקליטים הנוסף יקל על מנדלבליט, אם ירצה בכך, לסיים את הפרשות בהעמדתו לדין של ראש הממשלה בעבירות פחותות משקל

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשלב בתיקי נתניהו צוות פרקליטים נוסף, יכולה לאותת אולי על כוונה עתידית לסיים את הסאגה בהעמדתו לדין של ראש הממשלה בעבירה פחותת המשקל שבה הוא חשוד: מרמה והפרת אמונים. אין אפשרות להוכיח את זה או להתחבר באלקטרודות למוח של היועץ, אבל כדאי לשים לב לסימנים.

את ליוותה מראשית הדרך פרקליטות מחוז ירושלים, בראשות עו"ד נורית ליטמן. עוד בתחילת הצלילה המשותפת של היועץ והפרקליטים להקלטות הנפץ שתיעדו את עסקת השוחד בין נתניהו לנוני מוזס, התגלעו בין מנדלבליט לליטמן חילוקי דעות תהומיים, שהובילו בסוף לפיצוץ. ליטמן זיהתה בדיאלוג בין המו"ל החזק לראש הממשלה עסקת תן וקח מצחינה, וביקשה לקדם את החקירה במרץ. מנדלבליט — בגיבוי כמה פרקליטים, ובהם בכיר בעל חוש מופלא לזיהוי משב הרוח בשחקים — גילה חמיצות כלפי החומר והפגין היסוס רב בשאלה אם העלילה שנפרשה בקלטות מצדיקה את חקירות נתניהו באזהרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ