פרשנות

בבחירת אפי נוה כבעל בריתה, שקד נושאת באחריות לעלול להיגרם למערכת המשפט

הפרשה ממחישה כמה חמורה יכולה להיות עבירת הפרת אמונים והיא מעידה על אפשרות לכאורה של שוחד ללא כסף. יש להחזיר את נציג האופוזיציה לוועדה לבחירת שופטים ולהעמיד בראשה את נשיאת העליון. בכך יחוזק אמון הציבור במערכת המשפט

מרדכי קרמניצר
מרדכי קרמניצר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים130
מרדכי קרמניצר
מרדכי קרמניצר

עדיין רב הנסתר על הנגלה בחקירה שפרטיה ותמונת החשדות הנחקרים החלו לצאת היום (רביעי) לאוויר העולם, אחרי צו איסור פרסום שהניב חרושת שמועות קדחתנית.

אם יתברר שיו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, היה מעורב בבחירת שופטת שהיה לו עמה קשר אינטימי, מעורבותו נגועה בניגוד עניינים חריף ומהווה לכאורה עברה של הפרת אמונים. מעורבות זו יכולה לבוא לידי ביטוי גם בהשפעה על נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים ואולי אף על חברים אחרים בה. הוא הדין במעורבותו, אם היתה כזו, בקידום שופט שהיה לו קשר אינטימי עם אשתו, גם אם המהלך לא צלח. לצורך עבירת הפרת אמונים, אין זה משנה אם מבצע העבירה חשב שמדובר במינוי וקידום ראויים מבחינה עניינית. די בכך שאדם הממלא תפקיד על פי חוק פועל בו כשהוא מצוי בניגוד עניינים מובהק. התביעה הבסיסית מעובדי ציבור היא שייגשו למלאכתם כנאמני הציבור. הם מסוגלים לעשות זאת רק כאשר הם ברי לב, כלומר כאשר אינם לכודים בין שיקולים עניינים לכאלו שנובעים מניגוד העניינים שבו הם מצויים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ