בג"ץ דחה את עתירת הליכוד נגד פרסום החלטת מנדלבליט

בפעם השנייה החודש, קבע בג"ץ כי העותרים אינם הגורמים הרלוונטיים להגשת העתירה, כי אם ראש הממשלה. הפרקליטות מסרה מוקדם יותר כי בהיעדר צו שיפוטי, אין מניעה לפרסם את החלטת היועמ"ש. הליכוד: "מצער שבג"ץ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בג"ץ דחה היום (חמישי) את העתירות נגד פרסום הכרעת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר בשתי עתירות שהגישו עמותת "הרצליה למען תושביה" ועו"ד יוסי פוקס. אל האחרון הצטרפה הבוקר מפלגת הליכוד. מהמפלגה נמסר: "מצער שבג"ץ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות".

בפסק הדין, חזר השופט נעם סולברג - בהסכמת השופטים אלכס שטיין ומני מזוז - על פסק הדין שנתן בתחילת החודש, ולפיו העותרים אינם הגורמים הרלוונטיים להגשת העתירה. "העמותה מתעברת על ריב לא לה; ועו"ד פוקס מחרה מחזיק אחריה, כאשר הנפגע הישיר – ראש הממשלה – יכול לייצג את עניינו שלו במישרין, טוב יותר מכל עותר אחר", כתב בפסק הדין. "אכן, ראש הממשלה הריהו אישיות ציבורית. יחד עם זאת, החלטת היועץ המשפטי לממשלה – אם להעמידו לדין אם לאו – נוגעת בראש ובראשונה לו עצמו, ככל אדם, גם אם בעקיפין נודעת לכך השלכה על הציבור הישראלי כולו. 'כלל ופרט וכלל – אי אתה דן אלא כעין הפרט'".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ