המבקר: המשטרה התקשרה עם חברה בראשות גנץ אחרי שקיבלה ממנה מידע כוזב

דו"ח המבקר מצא כי "המימד החמישי" הציגה למשטרה מידע כוזב לגבי מועד הקמתה, מספר לקוחותיה ומוכנות המוצר שהציעה ■ כפי שפורסם ב"הארץ", אלשיך דחף לקידום ההתקשרות עם החברה והנחה להתחיל פיילוט ללא מכרז במסגרת "פטור מבצעי" ■ המשטרה העסיקה את היועץ ליאור חורב על אף חשש לניגוד עניינים של ראש חטיבה שעבד איתו בעבר, כפי שנחשף ב"הארץ"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דו"ח מבקר המדינה שפורסם היום (רביעי) קבע כי המשטרה פעלה בניגוד לנהלים ובחוסר שוויון כשקידמה התקשרות עם "המימד החמישי", החברה שבראשה עמד בני גנץ, בעלות של 50 מיליון שקלים ללא מכרז. עוד נכתב בדו"ח שהחברה, שלה לא היה כל ניסיון קודם לזכייה במכרז, הציגה מידע כוזב לנציגי המשטרה על יכולותיה. 

מדו"ח המבקר עולה כי החברה טענה בפני המשטרה כי היא קיימת ארבע שנים כשבפועל נוסדה רק שנתיים קודם לכן. עוד טענה החברה בפני מינהל הטכנולוגיות במשטרה כי יש בידה מוצר מדף מוכן אף שהדבר לא היה נכון. בנוסף טענו כי לחברה חמישה לקוחות שכולם גופים ביטחוניים - כשלמעשה לא היה בידה אף לקוח באותה עת. מנכ"ל החברה לשעבר דורון כהן מסר בתגובה שמדובר ב"בדיות והזיות של המבקר", והוסיף: "אם נפלה טעות אז זה נפל אצל המשטרה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ