מבקר המדינה הבא נפגש עם הרב הראשי לשעבר - שהורשע בשורת עבירות שחיתות

למחרת בחירתו למבקר, קיבל מתניהו אנגלמן את ברכתו של אליהו בקשי דורון, שהיה שותף למתן תעודות הסמכה מזויפות לרבנות. אנגלמן: זו פגישה פרטית, אנחנו מכירים שנים. המבקר המיועד נפגש גם עם ראש מועצת החכמים של ש"ס

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר

מבקר המדינה הנבחר, מתניהו אנגלמן, נפגש הבוקר (שלישי) עם הרב הספרדי הראשי לשעבר, אליהו בקשי דורון, שהורשע בשורת עבירות שחיתות במסגרת "פרשת הרבנים". למחרת בחירתו לתפקיד בא המבקר ללשכת הרב בירושלים, שם הרים אתו כוסית וקיבל את ברכתו. כמו כן נפגש היום אנגלמן גם עם ראש מועצת החכמים של ש"ס, הרב שלום כהן.

ב-2017 הורשע בקשי דורון בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בניסיון לקבלת דבר במרמה, במתן תעודה כוזבת ובמרמה והפרת אמונים, על חלקו במתן תעודות הסמכה מזויפות לרבנות לאנשי המשטרה ושירות בתי הסוהר כדי שיקבלו תוספת לשכרם. בהכרעת הדין קבע שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, צבי סגל, כי בקשי דורון הנחה בכיר ברבנות הראשית להעניק את התעודות לאנשי כוחות הביטחון ולהעלים עין מכך שאינם עומדים בתנאים לקבלתן. בתקופה זו ניתנו מאות תעודות שעליהן שולמו תוספות שכר. "הנאשם סטה מן השורה ומעל באמון שניתן על על ידי הציבור", קבע סגל. בשל גילו ומצבו הבריאותי של בקשי דורון נגזרה עליו שנת מאסר על תנאי והוא חויב לשלם קנס בסך 250 אלף שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ