מצעד הגאווה בירושלים: המשטרה שחררה את כל מי שעוכב לחקירה

אתמול עוכבו 49 איש מחשש לשיבוש המצעד, בהם גבר שהגיע למקום הכינוס עם סכין - ובהמשך התברר כי לא היה לו קשר לאירוע. כ-15 אלף איש השתתפו בצעדה, שלוותה במאבטחים רבים

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרן רבינוביץ

המשטרה שחררה את כל האנשים שעוכבו אתמול (חמישי) במהלך מצעד הגאווה בירושלים, מחשש לשיבוש המצעד. מתוך 49 המעוכבים נעצרו שלושה, וגבר אחד עוכב בשטח הכינוס לאחר שנמצאה סכין על גופו, משום שסירב להזדהות. בבדיקת המשטרה התברר כי לא היה לו קשר למצעד.

כ-15 אלף איש השתתפו במצעד, שלווה במאבטחים רבים, והלכו מגן הפעמון עד גן העצמאות. עשרות פעילי ימין קיצוני הפגינו מחוץ למתחם הצעדה, בהם חבר מועצת העיר אריה קינג. "הם מטמאים את העיר, צריך לעשות קריעה ביום כזה", אמר, "זו בושה שנותנים ללא נורמליים לתלות דגלים, כשלאנשים נורמליים לא נותנים. בעזרת השם נצליח למחוק את הטומאה הזאת מירושלים". מאות מפגינים נוספים עמדו בכניסה לעיר, תחת הכותרת "להיות עם נורמלי בארצנו", ובהם גם ח"כ מוטי יוגב (איחוד מפלגות הימין). שלושה צעירים שהגיעו להפגנת ארגון להב"ה ועוכבו, בהם קטין, סיפרו ל"הארץ" כי לא קיבלו הסבר לעיכובם וכי שוחררו לאחר שלוש שעות בניידת. שר המשפטים הנכנס אמיר אוחנה, השר ההומו המוצהר הראשון, הגיע למצעד והתקבל בקריאות בוז.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ