העליון דחה את ערעורו של עבריין המין אלון קסטיאל על עונש המאסר שנגזר עליו

קסטיאל, שהודה והורשע בשורת עבירות מין בארבע נשים, נידון במחוזי לארבע שנות מאסר ותשעה חודשים. שופטי העליון דחו את בקשתו לקצר את עונשו וקבעו כי הוא ראוי ואינו מצדיק את התערבותם

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בית המשפט העליון דחה הבוקר (ראשון) את ערעורו של אלון קסטיאל על גזר דינו - ארבע שנים ותשעה חודשים בגין שורת עבירות מין שביצע בארבע נשים. המדינה לא ערערה על העונש וקסטיאל טען שהעונש שהוטל עליו חמור בהרבה מעונשים שנגזרו בפרשיות דומות אחרות.

לקריאת פסק הדין של העליון

השופט דוד מינץ, שאליו הצטרפו השופטים חנן מלצר וג'ורג' קרא, ציינו בפסק דינם כי לא מדובר במקרה חריג שמצדיק את התערבות בית המשפט העליון. "מכתב האישום עולה תמונה קשה של התנהגות אלימה מצדו של המערער כלפי נשים, החוזרת על עצמה בצורות ובדרגות חומרה שונות, וזאת לאורך שנים. כפי שכבר נקבע בבית משפט זה, מדיניות הענישה בעבירות מין צריכה להיות מחמירה ולבטא את הנזקים המשמעותיים שנגרמו לגופם ונפשם של נפגעי העבירה, כמו גם את האינטרס הציבורי בהרתעתם של עברייני מין פוטנציאליים. המתלוננות ייאלצו להתמודד עם הנזקים שנגרמו להן כתוצאה ממעשיו של המערער עוד שנים ארוכות, כפי שגם עולה מהתסקירים שהוגשו לבית המשפט המחוזי. על כן, לאור חומרת מעשיו של המערער והישנותם, העונש שהוטל על המערער הינו ראוי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ