עד ראייה לתקרית בקרית חיים: "השוטר נכנס לעמדת ירי וירה בסלומון ממרחק של 30 מטר"

מדריך נערים שהיה עד לתקרית העיד במח"ש וסיפר כי השוטר לא היה בסכנת חיים. "ראינו אבן שנזרקת לכיוון שלנו. שמענו צעקות, ואז השוטר התייצב לעמדת ירי, צעק וירה". לדבריו, לאחר הירי, השוטר "הסתובב בינינו כאילו לא קרה כלום. חד-משמעית, הוא לא ירה תוך כדי מנוסה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"השוטר לא היה בסכנת חיים כלשהי, הוא ממש נעמד לעמדת ירי וירה כדור בודד כשסלומון היה במרחק של לפחות 30 מטרים ממנו", כך מספר ל"הארץ" עד ראייה לתקרית הירי אמש (ראשון) בקרית חיים בחיפה, שבה נהרג סלומון טקה, צעיר ממוצא אתיופי מקרית חיים.

מדריך הנערים במקלט הסמוך לזירה מספר כי יצא להפסקת סיגריה עם אחד החניכים כשטקה עמד לצדם. לדבריו, הכל היה רגוע וכעבור דקות ספורות טקה עזב את המקום. "אחרי כמה דקות פתאום ראינו אבן שנזרקת לכיוון שלנו ופגעה בתחתית של רכב שלידנו, כעבור כמה שניות ראיתי את הבחור שירה. הוא לבש חולצה בלי שרוולים בצבע תכלת עם מכנסיים קצרים, היה בחור בריא. שמענו חילופי צעקות וקללות ואז הוא ממש התייצב לעמדת ירי ותוך כדי צעק או קילל וירה. בשלב הזה, לא ראיתי את סלומון או את הנערים האחרים אבל ברור שהשוטר לא היה איתם באינטראקציה כלשהי של מכות. מהזווית שלי הוא לא ירה לכיוון הרגליים אלא ממש נעמד לירי מכוון".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ