אפי נוה קידם לכאורה מועמדות של שופט לתפקיד בכיר בתמורה לסיוע בענייניו

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר קשר בין התמורה לתמיכתו במועמד, שהיה כבר אז בתפקיד - והשופט לא שלל את הדברים. המשטרה לא בדקה את המידע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה קידם לכאורה מועמדות של שופט בכיר לתפקיד יוקרתי בתמורה למימוש אינטרסים הקשורים בעבודתו - כך עולה ממידע שהגיע לידי "הארץ". המידע לא נבדק על ידי המשטרה במסגרת פרשת החשדות לשחיתות נגד נוה, שבמסגרתה הוחלט להעמידו לדין בכפוף לשימוע על קבלת שוחד מיני מהשופטת אתי כרייף.

מהמידע עולה כי בשנת 2016 פעל נוה לקידום שופט בכיר, שעמו היו לו יחסים קרובים, לתפקיד שעליו התמודדו כמה שופטים. לפי המידע, נוה קשר בין קידום המועמדות לבין התחייבות של השופט בפניו הקשורה בתחום המשפט - והשופט לא שלל את הדברים. עם זאת, בניגוד לוועדה לבחירת שופטים, שם לטענת המשטרה היתה לנוה השפעה על שני חברי ועדה מטעם הלשכה, במקרה המדובר נוה הופיע בפני ועדה פנימית של הנהלת בתי המשפט, שבה אין לו השפעה דומה. מהמידע מתברר כי נוה הופיע בפני הוועדה הפנימית, המורכבת משופטים בכירים בלבד, והביע את תמיכתו בקידום השופט הבכיר על פני המועמדים האחרים. זאת, בעוד שפעל לחסום את מועמדותו של שופט אחד לפחות. השופט שנוה המליץ עליו אכן נבחר לבסוף לתפקיד, ומכהן בו גם כעת.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ