עד לירי באל־חלאק: השוטרים ירו בו כשהוא על הרצפה, המדריכה אמרה להם שהוא נכה

דברי העד, שהיה במרחק מטרים מהצעיר כאשר נורה למוות, תואמים ברובם את עדות המדריכה - "הסתכלתי בעיקר על הצעיר, שהיה על הקרקע ורעד, ואז שמעתי עוד כמה יריות"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

עד נוסף שהיה במקום שבו נורה למוות הפלסטיני איאד אל־חלאק אמר כי השוטרים ירו בו כשהוא שוכב על הרצפה ולאחר שנאמר להם כי הוא נכה. דבריו של העד, ע"ר (שמו שמור במערכת), תואמים ברובם את עדותה של מדריכתו של אל־חלאק, ורדה אבו חדיד, שסיפרה כי צעקה לשוטרים בעברית כי הוא נכה ואל־חלאק צעק "אנא מעהא" (אני איתה).

לדברי ע"ר, שעדותו נגבתה על ידי תחקירן בצלם עאמר עארורי ביום הירי לפני כשבוע וחצי, הוא ישב בעת התקרית ב"חדר האשפה" אליו נמלט הפלסטיני בעל הצרכים המיוחדים — חצר קטנה ופתוחה המשמשת פועלי ניקיון ברחוב שער האריות. "ראיתי בחור צעיר רץ בצורה מוזרה, כאילו הוא לא יודע ללכת רגיל או שהוא נכה", סיפר, "הוא בא לכיוון שלי ונפל על הגב, במרחק של כמה מטרים ממני". לדבריו, "כמה שוטרי משמר הגבול רצו אחריו ונעצרו במרחק של כמה מטרים מהצעיר, שלבש מכנסיים שחורים וחולצה לבנה, ולא החזיק שום דבר ביד. שמעתי קצין משטרה שואל את הצעיר בערבית, 'איפה המוסדס?', כלומר איפה האקדח? אבל היה ברור שהצעיר לא יודע לדבר, כי הוא לא היה מסוגל להגיב".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ