מלכה לייפר ערערה לעליון נגד הקביעה כי היא כשירה לעמוד לדין

עורכי הדין של לייפר טענו כי חוות הדעת שקבעה את כשירותה "איננה מתבססת על ראיות". לטענתם, בשב"ס ממשיכים לדבוק באבחנת מומחים מטעמם שלפיה לייפר אינה מתחזה לחולת נפש

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

פרקליטיה של מלכה לייפר, הנאשמת באונס שלוש אחיות שלמדו בבית ספר שניהלה באוסטרליה, הגישו היום (רביעי) ערעור לבית המשפט העליון נגד קביעת בית המשפט המחוזי בירושלים שלפיה היא כשירה לעמוד לדין מבחינה נפשית. במקביל הוגשה בקשה לעיכוב ביצוע החלטת המחוזי שלפיה אפשר לחדש את הליכי ההסגרה של לייפר לאוסטרליה.

עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד טענו בערעור כי חוות הדעת הרפואית שקבעה כי לייפר כשירה לעמוד לדין "איננה מתבססת על הראיות אשר עומדות בבסיס הבקשה לחידוש הליכי ההסגרה". לדבריהם, בשירות בתי הסוהר דבקים באבחנתם של מומחים מטעמם, שלפיה לייפר אינה מתחזה לחולת נפש. הם הדגישו כי לייפר ממשיכה לקבל טיפול תרופתי במינון גבוה. "אין בפי עורכי חוות הדעת כל הסבר (למעט רשלנות) לעובדה שבניגוד גמור לחוות דעתם שלפיה המערערת מתחזה, היא מקבלת טיפול תרופתי אנטי-פסיכוטי במינון משמעותי ומאובחנת, למעלה משנתיים, כחולת נפש על ידי פסיכיאטריים מומחים בשב"ס", כתבו. עוד טענו כי המדינה מתנגדת לבקשתם לזמן את המומחים בשב"ס להעיד בבית המשפט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ