המשטרה תפצה מפגינים שמחו נגד משפחה שכולה אחרי שהחרימה מהם ציוד

בית המשפט מתח ביקורת על כך שהשוטרים לקחו מהמפגינים - תומכי ראש הממשלה - מיקרופון ורמקול נייד בעת שהפגינו מול בית משפחת פרקש. "דווקא במצבים כאלה נבחן חופש הביטוי", כתב השופט בהחלטתו

נעה שפיגל
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
בר פלג

המשטרה תפצה מפגינים שמחו מול בית משפחה שכולה בנובמבר, לאחר שהחרימה מהם במהלך ההפגנה את ציוד ההגברה שהשתמשו בו - כך קבע בית משפט השלום ביום חמישי. "דווקא במצבים כאלה נבחן חופש הביטוי", כתב השופט אהוד קפלן בהחלטתו וקבע כי על המשטרה לשלם את הוצאות המשפט של המפגינים, בסך 1,200 שקלים. 

לפי פרוטוקול בית המשפט, במהלך ההפגנה של תומכי רה"מ בנימין נתניהו מול בית משפחתו של סרן תם פרקש, שנהרג בהתרסקות מטוס במלחמת לבנון השנייה, החרימה המשטרה מהמפגינים רמקול נייד ומיקרופון. זאת לאחר שמפגינים גינו את בני המשפחה על שהם מארחים בסופי שבוע פעילים נגד נתניהו על גג ביתם, ואחת מהם אמרה: "זה שאיבדתם בן לא מקנה לכם את הזכות". שבעה מהמפגינים, בהם פעילים מוכרים כמו אורלי לב וסימה סוריאנו, פנו לבית המשפט בבקשה להחזיר את הציוד לידיהם, ועוד בטרם התקיים הדיון בנושא החזירה להם המשטרה את הציוד. בהמשך ביקשו המפגינים את החזרת הוצאות ההליך המשפטי מהמשטרה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ