פרשנות |

מנדלבליט משוכנע ששלטון נתניהו מסוכן למדינה. היום הוא נתן לו הכשר

היועץ חש שראש הממשלה רואה אותו כיעד לחיסול ומאמין שהוא נתון למעקב ולהאזנה, אבל בתגובתו לבג"ץ הכריעה תפיסתו השמרנית. גם אם יסלול את הדרך לממשלת נתניהו החמישית, הוא יישאר אויב השלטון מספר אחת

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

אביחי מנדלבליט סבור כבר חודשים רבים שהמשך שלטונו של בנימין נתניהו מסוכן למדינה. הוא משוכנע שנתניהו, בעיקר אחרי שהוגש נגדו כתב אישום, יעשה כל שביכולתו כדי לרסק את מערכות אכיפת החוק והמשפט. הוא בטוח שראש הממשלה מתכנן להימלט מהדין, ושאם תהיה לו אפשרות פוליטית התוכנית הזו גם תצא לפועל.

החשדנות של היועץ המשפטי לממשלה כלפי נתניהו ואנשי הכוורת שלו כה רבה, עד שבמרוצת החודשים האחרונים הוא אמר לכמה מהכפופים לו שהוא משוחח בטלפון כאילו הוא נתון להאזנה ונע ממקום למקום כאילו עוקבים אחריו. "תגיפו את התריס", ביקש לאחרונה מאנשי משרדו כשנפגש עם אדם מסוים. "הוא הסביר שהוא פשוט חושש שיצלמו אותנו מבניין סמוך", אמר ל"הארץ" אותו אדם. לא מדובר רק באמצעי זהירות מתבקשים של מי שמצוי בקרב עם הכוח החזק ביותר במדינה: מנדלבליט מאמין באמת שהשלטון סימן אותו, כמו גם את פרקליט המדינה הקודם שי ניצן ואת התובעת בתיקי האלפים ליאת בן ארי, כיעד ראשון במעלה לחיסול ציבורי - ומקדיש לכך את כל האמצעים הדרושים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ