הכרעת הדין במשפט משה קצב | פנייה ליועמ"ש: לחקור את מקורבי קצב

פורום המשפטנים הזכיר במכתב ששוגר לוינשטיין את הכרעת הדין, לפיה "שליחיו הנאמנים" של הנשיא לשעבר סייעו לאסוף ראיות נגד המתלוננות

הארץ
יהונתן ליס
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
יהונתן ליס
שירות ""

ארגון פורום המשפטנים פנה הערב (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד מקורביו של הנשיא לשעבר משה קצב, שעל פי הכרעת הדין בעניינו סייעו לו לאסוף ראיות נגד המתלוננות. במכתב שפורסם הערב בגלי צה"ל נכתב כי "מדובר בהליך משפטי בעל חשיבות ציבורית. מיצוי הדין חשוב שייעשה עם כל מי שתרם באופן אקטיבי".

"לאורך הכרעת דינו של הנשיא קצב שזורה כחוט השני דעתם המוצקה של השופטים בנוגע להתנהלות כמה מאנשי קצב, אותם מכנה בית המשפט 'שליחיו הנאמנים'", כתבו לוינשטיין, "בית המשפט אף נוקט בשמם המפורש של חלק מהם".

קצב מלווה במקורבים בדרכו לביהמ"ש. שליחיו עזרו לו להגשים מאווייו. תצלום: טל כהן

עוד נכתב כי "בית המשפט קבע כי 'שליחיו הנאמנים' של הנשיא לשעבר ביצעו פעולות שונות שאפשרו לו לכאורה להגשים את מאווייו. בין היתר, מדובר בהתנכלויות למתלוננות, הקלטת אחת המתלוננות תוך ביצוע 'בישול ועריכה' להקלטות ו'יצירת ראיות' ליום סגריר".

מאז הכרעת הדין ביום חמישי האחרון, הסתגר הנשיא לשעבר קצב בביתו שבקרית מלאכי, פרט לכמה פעמים בהן יצא לתפילה בבית הכנסת השכונתי הסמוך אליו, בליווי בני משפחתו ומקורבים אחרים.

במהלך סוף השבוע שהו עיתונאים רבים מחוץ לבית המשפחה, אך לא זכו לתגובה מצדו. במקביל, באו למקום בני משפחה וחברים שניסו לחזק את רוחו של הנשיא לשעבר. כמו כן, אתמול אחר הצהריים באו מתפללים מבית הכנסת השכונתי לביתו של קצב והתפללו עמו.

מקורבים לנשיא לשעבר שביקרו בביתו בסוף השבוע סיפרו כי מצב רוחו של קצב ירוד מאוד, אך בני משפחתו מנסים לחזקו. הם אומרים שקצב מאמין בחפותו וכך גם כל מקורביו ובני המשפחה.

חבר של קצב לא' מבית הנשיא: לדעתי הוא מעריץ אותך

בתוך כך, הקלטת בה תיעד הנשיא לשעבר משה קצב את "נסיון הסחיטה" של א', עובדת לשכתו כלפיו, נחשפה היום בחדשות הערוץ השני. קצב העביר את הקלטת ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ותלונתו נגד א' בנושא הביאה לחשיפת החשדות הקשים נגדו לביצוע שורת תקיפות מיניות בעובדותיו. בשיחה פונה קצב לא' ושואל אותה, בנינוחות, כמה כסף היא דורשת ממנו. "על איזה סדר גודל?", שואל קצב וא' עונה, "אני חושבת ש-200,000 דולר. ואני לא צוחקת בגרוש". קצב משיב, "רגע, אבל אני לא נשמע בשום דבר שיש לך. נו, מה תעשי?... יש חומר שלך, יש חומר שלי".

א' נשמעת אומרת לקצב, "אתה יודע מה אתה, אני יודעת מי אני", ומוסיפה, "אני לא יכולה לסבול את החדר הזה". אחר כך היא אומרת, "אני במשבר, משה, שגם עם שני מיליון דולר לא יציל את החיים שלי, עכשיו אני מטופלת אצל פסיכולוג, אתה יודע את זה?". בשיחה אחרת באותה הרוח, א' אומרת לקצב כי, "משה, תשב תחשוב על זה לבד, אני מצטערת להגיד לך. אני את החיים שלי גמרתי. אני את החיים שלי מוטטתי. אתה, לא אני. שלי לא יהיו חיים? אין שום סיבה בעולם".

השיחות שהקליט קצב הן חלק ממצבור שיחות שנחשפו היום במהדורת החדשות של הערוץ השני. לצד שיחות אלה, פורסמו במשדר הקלטות סתר שערכה א' לקצב מהן משתמע כי בין השניים יש מערכת יחסים החורגת מיחסי עבודה רגילים. כך, קצב נשמע אומר לא', "את ויתרת עלי, ויתרת על הכול בגלל איזה ש... טוב, לא רוצה להתחיל".

א' משיבה לו, "אתה משקר". קצב משיב, "לא, תאמיני לי!" וא' חוזרת ומטיחה בו, "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת, שנינו שחקנים. אתה השחקן הראשי, מה שעשית". קצב משיב לה, "נשבע לך, אני לא שחקן, את שחקנית. לא היה בינינו"...

א' עונה,"מה שעשית, עשית הפרד ומשול, זה מה שעשית. אכפת לך שדרסת אותי באמצע?". קצב אומר לא', "נשבע לך שלא היה לי איתה שום דבר, לא היה לי איתה שום". א' שואלת את הנשיא, "מה זה התמונה שמצאתי שלה בחצי עירום אצלך במגירה?", קצב משיב, "תמונה מפורים".

השיחות שנחשפו היום מתעדות חלק ממסע הלחצים שהפעילו מקורביו של קצב כדי לנסות ולשכנע את א' לסגת בה מהטענות כלפי הנשיא. בשיחה שניהלה עם איש העסקים אורי יואלי, חברו הקרוב של קצב, הוא מציע לה להיפגש עמו כדי לדון בטענותיה והיא משיבה לו, "למה נראה לך שאני ארצה? אורי, באמת, עם כל הכבוד לכולם, אין לי עניין עם אף אחד מלבד משה קצב, ואני לא רוצה שום גורם שלישי מתערב". בשיחה שקיימה א' עם מקורב אחר לקצב הוא נשמע אומר לה, " לדעתי הוא מעריץ אותך, מעריך אותך וקצת מעבר לזה, זה הכול, בואי נגיד... שבן אדם, נניח מרגיש לא נוח, אפילו בחורה מקנאה מהחבר שלה, אז מתחילה לספר סיפורים אבל זה מקנאה מאהבה, שהיא מקנאה בו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ