רוצח שנתפס, לאחר שפרסם סיפור על הרצח המושלם, התאבד בתאו

יוג'ין פרצ'יקוב, רופא בן 62, שהשתמש בהשכלתו כדי לרצוח 2 נשים, נמצא מת בתאו בי-ם. בתחילה חשבו החוקרים כי קורבנותיו מתו מוות טבעי

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עצור שהיה מיועד להיות מוסגר לארה"ב בגין שני מעשי רצח התאבד אתמול בתאו בבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים. יוג'ין פרצ'יקוב, רופא בן 62, שם קץ לחייו באמצעות חיתוך הוורידים. בשירות בתי הסוהר העריכו אתמול שהשכלתו הרפואית סייעה לו לגרום למותו. אותה השכלה, חושדות רשויות האכיפה האמריקאיות, סייעה לו גם ברציחתן של שתי נשים בארה"ב. בשני המקרים חשבו בתחילה הרשויות כי מדובר במוות טבעי, ורק לאחר שנחשפו לספר שכתב פרצ'יקוב ובו תיאר את הרצח המושלם, חשדו כי הוא ביצע את הרצח המתוחכם שתיאר בסיפורו שנים קודם לכן. בשירות בתי הסוהר ובמשטרה פתחו בחקירה.

על פי מסמכי ההסגרה של פרצ'יקוב - שהוגשו על ידי הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים - הוא הואשם בארה"ב ברציחתה של לריסה וסרמן באוגוסט 2002, וטטיאנה קורכוב לייט בנובמבר 2004. בשני המקרים, כשנתיים-שלוש לפני הרצח, רכש פרצ'יקוב בעבורן פוליסות ביטוח חיים יוקרתיות, תוך מצג שקרי לגבי רכושן וגובה השכר שלהן. פרצ'יקוב עצמו היה המוטב של הפוליסות שרכש, לאחר שטען כי הוא קרוב משפחתן של הנשים. במקרה אחד אף הצליח לגבות סכום של מיליון דולר מאחת מחברות הביטוח.

בשני המקרים נמצאו הנשים מתות במיטתן. המסקנה של חוקרי מקרי המוות בארה"ב שניתחו את הגופות היתה כי אף על פי שהיו בבריאות טובה לפני כן הן מתו מוות טבעי. אולם לאחר זמן התעורר חשדם של החוקרים, ולאחר חקירה נוספת הגיעו למסקנה כי ייתכן שהנשים מתו מהזרקת שני חומרים בשם אפומורפין ונרואנדרנלין, רעלים שאינם מותירים סימנים בדם לאחר המוות.

התפנית בחקירה הגיעה בין היתר בזכות ספר שכתב פרצ'יקוב בעצמו בסוף שנות ה-90, שבו תיאר כיצד ניתן לבצע את הרצח המושלם באמצעות החדרת שני החומרים הללו במזון במשך תקופה. "הסופר, הלא הוא המשיב, כותב כי אל לו לרוצח לחשוש פן בנתיחה לאחר המוות יתגלה החומר", נכתב בבקשת ההסגרה שהגיש עו"ד אביעד אליה מהמחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות.

ב-2005, לאחר שמשפחתה של וסרמן הגישה נגדו תביעה אזרחית על הרצח וגביית תשלומי הביטוח, נמלט פרצ'יקוב לישראל. לפני כחודשיים נעצר בנתב"ג בעקבות בקשה מממשלת ארה"ב, ולפני כשבועיים הגישה שגרירות ארה"ב בישראל את בקשת ההסגרה הרשמית. בארה"ב הוא מואשם בשני מעשי רצח מדרגה שנייה ובשורה ארוכה של אישומים הנוגעים לרמאות חברות הביטוח.

עו"ד מיכאל עירוני, שייצג את פרצ'יקוב בהליך ההסגרה, נפגש עמו ביום שישי: "הוא נראה בסדר גמור, אפילו צחקנו", אמר. לדבריו היה לו סיכוי טוב למנוע את ההסגרה. "אני עדיין סבור שאין ראיה אחת שקושרת אותו לביצוע הרצח", אמר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ