ראש תא ניאו נאצי מפתח תקוה נחת בישראל לאחר שהוסגר מקירגיזסטאן

דמיטרי בוגטיך חשוד כמי שעמד בראש חבורת הנערים אשר תקפה חסרי בית, עובדים זרים, וחובשי כיפות ממניעים גזעניים. הוא נמלט מהארץ בשנת 2007

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

דמיטרי בוגטיך, החשוד כמי שעמד בראש קבוצת הנערים הניאו-נאצים בפתח תקוה, נחת היום (שני) בישראל ונעצר. בוגטיך הוסגר מקירגיזסטאן עקב חשדות למעורבותו בפעילות הקבוצה, אשר תקפה חסרי בית, עובדים זרים, וחובשי כיפות ממניעים גזעניים.

בוגטיך, אשר נחשד כמי שהנהיג את החבורה במעשיה האלימים, נמלט מישראל לרוסיה מיד לאחר תשאולו הראשון בפרשה בשנת 2007, עוד בטרם התגלו התקיפות החמורות. על פי החשד בשהותו ברוסיה החליף את שם משפחתו בניסיון להימלט ממעצר.

שמונה מחברי התא נידונו לעונשי מאסר. תצלום רפרודוקציה: תומר אפלבאום

בוגטיך נעצר על ידי האינטרפול בקירגיזסטאן לבקשת ישראל. שמונה מחבריו נידונו ב-2008 לעונשים הנעים בין שנה לשבע שנות מאסר בגין תקיפת עובדים זרים, חסרי בית וחובשי כיפות ממניעים גזעניים. חברי הקבוצה, בני 17-20, הודו והורשעו בהסדרי טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע, בתקיפה בנסיבות מחמירות ממניעים גזעניים, בפרסום דברי הסתה ובעבירות נוספות.

בין היתר, הורשעו חברי הקבוצה בתקיפת נרקומן בסמוך לשוק הכרמל בתל אביב ובאילוצו לרדת על ברכיו ולבקש סליחה על היותו יהודי, וכן בשבירת בקבוק בירה על ראשו של עובד זר. הקבוצה תיעדה את מעשיה בווידאו, הצטלמה מצדיעה במועל יד, והעלתה את הסרטים לאתרי האינטרנט יוטיוב ו"פורמט 18" - אתר ניאו-נאצי המאפשר טעינת קבצים בעלי אופי גזעני.

בכתב האישום שהוגש נגד החבורה פורטו תכתובות אינטרנט בין החברים בהן דובר על ביצוע "אקציה לערבים", על טקס ליום הולדתו של אדולף היטלר, ועל השגת עותק של ספרו "מיין קאמפף".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ