73% מהציבור מאמינים שקצב זכה למשפט הוגן

סנגורו של קצב: "התקשורת השפיעה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

73% מהציבור סבורים כי השופטים, שקבעו כי הנשיא לשעבר משה קצב אנס, הגיעו להכרעת הדין על סמך ראיות ודחו את האפשרות כי הכרעת השופטים הושפעה על ידי התקשורת. בפילוח מגזרי עולה כי 42% מהמגזר הדתי-חרדי מאמינים כי הכרעת השופטים הושפעה על ידי התקשורת, לעומת 12% בלבד מהציבור החילוני-מסורתי.

הממצאים עולים מסקר שנערך ממוצאי שבת האחרון עד יום שני השבוע, שנועד לבדוק את עמדות הציבור ביחס להכרעת הדין בתיק קצב. הסקר כלל 995 נשאלים ובוצע על ידי מכון פרויקט המדגם, בהנהלת ד"ר אריאל איילון.

לדברי הפרופ' קמיל פוקס, נתוני הסקר מצביעים על הסכמה רחבה עם פסק הדין ועל רמת אמון גבוהה בבית המשפט, סנגורו של קצב, עו"ד ציון אמיר, אמר אתמול כי "השופטים שדנו בעניינו של קצב הושפעו בפסיקתם מהסיקור התקשורתי". אמיר נאם אתמול בכנס שעסק בהשפעת התקשורת על משפט קצב באוניברסיטת תל אביב, ובמהלכו הוצג הסקר.

"תזכרו דבר אחד", אמר אמיר לקהל, "הציבור לא ידע שום דבר, בשום שלב, כולל עיתונאים בהתחלה, כולל שופטים בבית המשפט העליון. מהרגע הראשון, בית המשפט העליון הביע עמדה קשה מאוד ונוקבת מאוד, שהשפיעה על הלך הרוח בתקשורת ובציבור. תזכרו איך התבטאה שם כבוד הנשיאה, כבוד השופטת דורית ביניש - זה היה איזשהו אות למשהו שאחר כך גדל והתעצם".

"לכן אני אומר לכם רבותי, כדאי שתדעו את זה, התקשורת השפיעה על המשפט, התקשורת השפיעה על עמדות הציבור, אם בית המשפט הושפע? יש להניח שכן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ