40 חודשי מאסר נגזרו על נאשף סדיר, שהורשע בסחר בנשק ובמעורבותו בגניבת אקדח הרמטכ"ל גבי אשכנזי

נאשרף סדיר הורשע שרכש את האקדח שנגנב מלשכתו של אשכנזי ע"י החייל לואיס מסקוטה, ובסחר ברובה M-16 שנגנב ע"י מסקוטה מחייל אחר

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 40 חודשי מאסר על נאשרף סדיר, בן 21 מקלנסוואה, בגין מספר עבירות של סחר בנשק, בעקבות מעורבותו בגניבת האקדח מלשכת הרמטכ"ל ובגניבת רובה M-16 מחייל בבסיס הקריה.

על פי כתב האישום, סדיר רכש מהחייל לואיס מסקוטה את האקדח שנגנב מלשכתו של אשכנזי תמורת 4,000 שקלים. לאחר המכירה, התברר כי האקדח אינו שמיש והרוכש ביקש לקבל את כספו בחזרה. מסקוטה השיב כי הכסף לא ברשותו, ונקבע שישיב את החוב בתוך שבוע.

כדי להשיב את החוב, החליטו מסקוטה ואחיו הקטן לשדוד כלי נשק מחיילים בקריה ולמכור אותם. הם התחבאו בסמוך למכולה במתחם כשהם חובשים כובעי גרב, והבחינו בחייל ששמר במקום, ונשא רובה M-16. מסקוטה קפץ על החייל, נטל ממנו את הרובה, וחסם את פיו. אחיו הקטן הכה אותו בראשו בחוזקה באמצעות אבן. החייל איבד את הכרתו, והשניים נמלטו מהמקום עם נשקו. מסקוטה מכר לסדיר את הנשק תמורת 10,000 שקלים שמהם קוזז חובו, ומסר לו אותו בפרדס באזור היישוב שער אפרים.

באמצע החודש שעבר גזר בית הדין הצבאי ביפו 10 שנות מאסר בפועל ו-11 שנות מאסר על תנאי על רב"ט מסקוטה, שהורשע במסגרת עסקת טיעון בגניבת האקדח ומסירת פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל אשכנזי לשימוש אישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ