המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מנכ"ל משרד הפנים גבי מימון

גבי מימון חשוד בקבלת דבר במרמה ושימוש במסמך מזוייף במסגרת פרשת מכירת קרקעות ביד בנימין. פרקליטתו: מימון מכחיש את הדברים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון, בחשד לקבלת דבר במרמה ושימוש במסמך מזוייף במסגרת פרשת מכירת קרקעות ביד בנימין.

במסגרת החקירה שהתנהלה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית - להב 433 - נבדק הליך רכישת מגרשים במושב יד בנימין. החקירה נפתחה בעקבות פניית מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס.

מימון בבית המשפט. תצלום: מוטי קמחי

על פי החשד, מימון ואיש עסקים נוסף, עפר גואטה, רכשו במרמה מגרשים במושב המיועדים לתושבי מועצה אזורית נחל שורק או למפוני גוש קטיף, באמצעות אנשי קש אשר עמדו בקריטריונים לרכישת המגרשים ואשר חתימתם על גבי חוזי החכירה אומתה שלא כדין על ידי ראש מועצת נחל שורק, אלי אסקוזידו.

נגד אסקוזידו התגבשה לדעת אנשי היאל"כ תשתית ראייתית לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים ומתן תעודה כוזבת. נגד גואטה התגבשה תשתית ראייתית לקבלת דבר במרמה.

עו"ד פנינה גיא, פרקליטתו של מימון, אמרה ל"הארץ" כי כשהתחילו הליכי חקירה ייחסה המשטרה למימון בין השאר חשדות כבדים בעבירות הלבנת הון והפרת אמונים, ואלה ירדו בסוף חקירת המשטרה. "חבל שמלכתחילה המשטרה החליטה לפאר את החקירה בחשדות אלה, ובאשר להמלצת המשטרה, מימון מכחיש את הדברים ואני מאמינה שנצליח לשכנע את הפרקליטות במסגרת שימוע להוריד את החשדות האחרים".

אסקוזידו מסר בתגובה להאשמות נגדו כי "לא ברור לי מדוע מנסים לכרוך את שמי במשהו שאין לי שום קשר אליו. הדברים בוודאי עוד יתבהרו בהמשך".

פרקליטו של גואטה, עו"ד עפר ברטל, מסר בתגובה כי "קראנו בחיינו המלצות משטרה ואנו ממתינים להחלטות הפרקליטות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ