היום ייערך עימות חריג בין המפכ"ל דודי כהן לנצ"מ ישראל אברבנאל

פרשת רצח המקורות המשטרתיים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

היום בצהריים ייערך עימות נדיר במשרד מבקר המדינה, שבו ישתתף מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן. המפכ"ל יתעמת עם ניצב משנה (בדימוס) ישראל אברבנאל, מחושפי פרשת רצח המקורות המשטרתיים, כשבתווך יישבו מבקר המדינה השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס וצוותו ויבחנו את טענות הצדדים.

העימות יתקיים במסגרת חקירת המבקר ביחס לרצח שני מקורות מודיעיניים ב-2006, שעלתה לכותרות באחרונה בשנית, עם מינויו של ניצב יוחנן דנינו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. אברבנאל, קצין מודיעין לשעבר, חשף בפני המבקר בתלונה שהגיש לפני כשלוש שנים, שרשרת מחדלים שהובילה לטענתו לרצח שני מקורות מודיעיניים שהופעלו על ידי ימ"ר מרכז ב-2006 - תקופה שבה שימש המפכ"ל כהן מפקד מחוז מרכז.

לטענת אברבנאל, כמה בכירים, ובראשם כהן והמפכ"ל הנבחר ניצב יוחנן דנינו, שכיהן אז כראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, היו מעורבים במחדלים בפרשה. בנוסף לכך, מאשים אברבנאל כי כהן ודנינו היו שותפים בטיוח הפרשה, ומנעו חקירה אובייקטיבית ובלתי-תלויה. במשטרה דוחים את טענות אברבנאל, וטוענים כי הוא מונע מנקמנות על רקע אי-קידומו בארגון. כמו כן טוענים במשטרה כי טענותיו נדחו על ידי אנשי הפרקליטות שבדקו את הפרשה.

את אברבנאל ילווה בעימות פרקליטו, עו"ד פנחס פישלר, שערך אתו אתמול סימולציות לקראת העימות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ