אישום: חיילת פיתתה חייל כדי שחברה הפלסטיני יגנוב את נשקו

הנאשם הבטיח לחיילת שיבטל את אירוסיו תמורת נשק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתב אישום שהוגש אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים חשף פרשה של גניבת נשק מחייל צה"ל על ידי שני פלסטינים, שזכו לשיתוף פעולה מחיילת עריקה, ששימשה מעין נערת פיתוי בעבור החייל שממנו נגנב הנשק.

כתב האישום הוגש נגד מוחמד ענבאוי, תושב שועפט במזרח ירושלים. על פי כתב האישום הוא הכיר את ויקטורי גבוזדנק, חיילת שערקה מצה"ל, ובין השניים התפתחה מערכת יחסים. אולם כשגילתה גבוזדנק כי ענבאוי מאורס היא ביקשה להיפרד ממנו. אז אמר לה ענבאוי, על פי כתב האישום, כי הוא רוצה לבטל את האירוסין אך לשם כך עליו להמציא תמונה שלו עם נשק ומדי צה"ל.

גבוזדנק השתכנעה ויצרה לשם כך קשר עם חייל בשירות קרבי בשם דני טגדייה באמצעות אתר אינטרנט להיכרויות. היא סיפרה לו כי ענבאוי הוא בן דודה ועליו להצטלם במדים ונשק כדי לדחות חובות לשוק האפור. לפני כחצי שנה נפגשו גבוזדנק וטגדייה יחד עם הנאשם ענבאוי ועם חשוד נוסף בפרשה, בהא אלענבאי, גם הוא תושב מזרח ירושלים. במהלך הפגישה הסכים טגדייה לתת את נשקו לענבאוי. מאוחר יותר שכנעו השלושה את טגדייה להניח את נשקו בחדר האכסניה שבה שהו ולצאת לבלות. במהלך הבילוי נטשו השלושה את טגדייה ולקחו לו את הטלפון הנייד, ועל פי כתב האישום ניגש אלענבאי לחדר וגנב את הנשק.

גבוזדנק וענבאוי נעצרו בעקבות חקירה של משטרת ירושלים, אלענבאי נמלט. ענבאוי מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע, בסחר בנשק, בהתחזות וגניבה. את כתב האישום נגדו הגישה אביה גליקסברג-בניטה מפרקליטות מחוז ירושלים. נגד גבוזדנק יוגש מחר כתב אישום בבית דין צבאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ