סגן ראש העיר ת"א פאר ויסנר מואשם בזיוף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתב אישום הוגש אתמול בבית משפט השלום בתל אביב נגד סגן ראש העיר תל אביב, פאר ויסנר ("הירוקים"). כתב האישום מייחס לוויסנר עבירות של זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, שימוש במסמך מזויף, וקבלת דבר במרמה. ויסנר נאשם כי ניסה לשנות במרמה ייעוד נכס שבבעלותו ממשרדים למגורים כדי לשלם ארנונה בשיעור מופחת.

מכתב האישום עולה כי בשנת 2004 ויסנר, שהיה הבעלים של משרדים בבניין בתל אביב שיתף פעולה עם נאשם נוסף, בעליו של בית דפוס בבניין, אמיר להב, כדי לזייף מסמך הנחזה להיות חוזה שכירות. על פי המסמך עובד של להב שכר את הנכס למגורים תמורת 200 דולר בחודש. בפועל, על פי האישום, להב סיכם עם העובד כי ישתמש בנכס ללא תמורה פעמיים בשבוע, וזייף את חתימתו על החוזה המזויף, בידיעת ויסנר.

מכתב האישום עולה כי אף שמנהל הארנונה בעירייה דחה את הבקשה, ויסנר לא ויתר ובסופו של דבר אף שכנע את העובד להופיע בפני וועדת הערר. בסופו של ההליך החליטה הוועדה לשנות את ייעוד הנכס למגורים למשך כשנה, וויסנר נדרש לשלם ארנונה בשיעור מופחת.

לטענת עו"ד ראאד ענוז מפרקליטות מחוז תל אביב, במעשיהם זייפו להב וויסנר את חוזה השכירות וויסנר עשה בו שימוש ביודעו כי הוא מזויף. בעקבות הגשת כתב האישום, צפוי ראש העיר, רון חולדאי, להשעות את ויסנר מתפקידו. תפקיד סגן ראש העירייה מקנה לויסנר שכר של כ-30 אלף שקלים בחודש ורכב צמוד. בנוסף, ייאלץ ככל הנראה ויסנר לעזוב גם את תפקידו כממלא מקום יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב.

גם בסיעת האופוזיציה "עיר לכולנו" ובתנועה לאיכות השלטון קוראים לויסנר להשעות את עצמו עד להכרעת ביהמ"ש. מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "לאחר שנקבל את הדברים בכתב בצורה מסודרת, נתייחס אליהם ונפעל בהתאם לכללי המינהל התקין".

סגן אחר שמעורר מחלוקת הוא נתן וולוך מסיעת הגמלאים, זחר באחרונה לתפקיד למרות הרשעתו בהפרת אמונים ובעבירות על חוק הכניסה לישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ