נעצר חשוד ביצירת ובהפצת סרטון ההסתה נגד שי ניצן

הסרטון שהופץ באחרונה קרא לרצח המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן. החשוד, תושב רעננה, הוא חבר ליכוד ופעיל בחטיבת מנהיגות יהודית של פייגלין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תושב רעננה נעצר היום (רביעי) בחשד כי הוא מעורב ביצירת ובהפצת סרטון הווידיאו שהועלו לאינטרנט ובו קריאה לרצוח את המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן. מקורביו של החשוד, תושב רעננה בן 33, נשוי ואב לילד, סיפרו כי הוא חבר בחטיבת מנהיגות יהודית בליכוד, בהנהגת משה פייגלין ופעיל בארגון הימין הקיצוני המטה למען הצלת העם והארץ. באחת מתמונות הפרופיל בדף הפייסבוק שלו מופיע הכיתוב "כהנא צדק".

מקורביו סיפרו עוד כי באחרונה הוא היה מתוסכל מכך שלא נפתחה חקירה נגד קבוצת פייסבוק שקראה לרצוח את ח"כ יעקב כ"ץ (האיחוד הלאומי) ולעומת זאת נפתחה חקירה נגד קבוצות ימין. מחר הוא יובא להארכת מעצרו.

החשוד נעצר לאחר חקירה מאומצת של השב"כ וצוות חקירה של היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית. חוקרי המשטרה הגיעו לכתובת ה IP של המשתמש - מספר המשמש לזיהוי מחשבים ברשת האינטרנט, ובתוך זמן קצר עצרו את החשוד שהשתתף בין השאר בהפגנות ימין גדולות, בהן ההפגנה האחרונה שהתקיימה בבת ים נגד מכירה של דירות לערבים.

שי ניצן מלווה במאבטח שהוצמד לו בשל האיומים. תצלום: אמיל סלמן

בסרטון שהופץ אתמול תחת כתובת הדואר האלקטרוני של שר המשפטים יעקב נאמן, הובאה קריאה לרצוח את עו"ד ניצן. בסרטון נטען כי המשנה לפרקליט המדינה הוא "רודף יהודים ומתנכל ליהודים, מגן על ערבים ומשתף איתם פעולה".

היום פורסם סרטון נוסף, הקורא לפגוע בשר הביטחון, אהוד ברק. בסרטון שהופץ מוגדר ברק כ"בן מוות" וכ"פושע מלחמה נאצי", ומשולבים בו קטעי וידיאו מהופעות פאנק והפגנות של ארגונים אנרכיסטים.

בתום הסרטון מופיע כיתוב ולפיו מפיצי הסרטון "מתנגדים לאלימות מכל סוג וצורה שהיא וכמובן שאנחנו לא קוראים לרצח שי ניצן או אהוד ברק. בסך הכל הבאנו מראה קשה של המציאות האלימהה אנו חיים. אנחנו מתנצלים אם מישהו נפגע ממעשינו, אבל לא ראינו דרך אחרת להעביר את המסר שלנו נגד ההסתה והאלימות שמציפים את השיח הציבורי בישראל בכל קצוות הקשת הפוליטית".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ