הכרעת דינו המלאה של משה קצב תותר לפרסום השבוע

השופטים הודיעו כי עיכוב הפרסום נועד לאפשר לנפגעים פוטנציאליים ממנו לפנות לביהמ"ש

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

הכרעת דינו המלאה של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, תותר לפרסום ביום חמישי הקרוב בשעות הצהריים, תוך השמטת פרטים החושפים את זהות המתלוננות או פוגעים בפרטיותן. כך החליט אתמול בית המשפט המחוזי בתל אביב.

עד כה הותר לפרסום רק תקציר הכרעת הדין, המונה 29 עמודים מתוך 318 העמודים של הכרעת הדין המלאה. השופטים ג'ורג' קרא, מרים סוקולוב ויהודית שבח הודיעו כי עיכוב הפרסום עד ליום חמישי נועד לאפשר למי שרואה עצמו כנפגע פוטנציאלי ממנו לפנות לבית המשפט בעניין.

בית המשפט עדיין לא הכריע בבקשת כלי התקשורת לפתוח את הדלתיים בעת השמעת הטיעונים לעונשו של קצב ובעת גזירת דינו, וכן לאפשר לפרסם את העדויות במשפט ולפתוח את התיק, על מוצגיו, לעיון כתבי המשפט. בעוד שקצב לא התנגד לבקשה, על כל סעיפיה, הפרקליטות הגישה תגובה מסויגת.

באשר לפתיחת הדלתיים בדיון הטיעונים לעונש, שאמור להיערך החודש אך מועדו טרם נקבע, כתבו התובעים, עורכי הדין רונית עמיאל, נסים מירום ומיטל אילן, כי הפרקליטות מתנגדת לפתיחת הדלתיים בעת הדיון, אך לא תתנגד לפרסום פרוטוקול הדיון בדיעבד, לאחר שיושמטו ממנו ההתייחסויות לחייהן האישיים של המתלוננות, לפגיעה בהן, לנזקים שנגרמו להן, לנסיבות האירועים וכדומה.

באשר לדיון שבו יוקרא גזר הדין, שייערך כשבועיים לאחר הטיעונים לעונש על פי הערכת השופטים, כתבה הפרקליטות כי לא תתנגד לפתיחת הדלתיים בעת השמעתו, כל עוד יוקרא נוסח שישמור על פרטיותן של המתלוננות, ועל כבודן, בדומה לאופן בו נהג בית המשפט בעת הקראת תמצית הכרעת הדין.

באשר לבקשה להתיר לפרסם את העדויות במשפט, כתבה הפרקליטות כי היא מתנגדת לפרסום עדויות המתלוננות וסובביהן או עדויות אחרות הנוגעות אליהן ולפרטיותן, הן מחמת צנעת הפרט, הן בשל רצונה למנוע עיוות של התמונה המלאה שהוצגה לבית המשפט על ידי פרסומן החלקי, והן בשל רצונה למנוע הרתעה של מתלוננות אחרות מלהתלונן.

סנגוריו של קצב, עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא כתבו מנגד, כי הם לא מתנגדים לבקשה, על כל סעיפיה, כל עוד יותרו לפרסום כל מסמכי התיק, ולא יותר רק פרסום סלקטיבי של חלקים מתוכו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ