חשד: עו"ד שטנגר תיכנן לדרוס את שכנו ולביים תאונת דרכים

שטנגר הוקלט מסביר כיצד לביים תאונת דרכים שתפצע את השכן

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עורך הדין חיים שטנגר תיכנן לדרוס את שכנו ולביים תאונת דרכים. זאת לפי חשד שהתעורר ביחידה המרכזית של המשטרה בתל אביב, החוקרת את הפרשה. אתמול האריך בית משפט השלום בתל אביב ביומיים נוספים את מעצרו של עורך הדין, שנעצר לפני כשבוע וחצי, בחשד ששידל אדם בעל עבר פלילי לפגוע בשופטת טובה סיוון ובשכנו.

לדברי החוקרים, בקלטות שהגיעו לידיהם מידי אותו משודל, ניתן לשמוע את שטנגר מסביר לו במפורש כיצד לביים תאונת דרכים שתביא לפציעתו של שכנו מהקומה למעלה. שטנגר אף הדריך את אותו אדם כיצד לפעול כדי שהפגיעה תיראה מקרית. כמו כן, בידי המשטרה ראיות לכך שעורך הדין ביקש מאותו אדם לפגוע גם ברכבה של השופטת סיוון.

עורכי דינו של שטנגר טענו בבית המשפט בדיון בהארכת מעצרו כי לא היה בכוונתו של שטנגר לפגוע בשכנו, וכי הדברים לא נאמרו על ידו ברצינות, מאחר שהיה סבור כי הוא נתון לסחיטה על ידי אותו אדם. עם זאת, בקביעתו טען השופט שמאי בקר כי דבריו של שטנגר לא נאמרו בבדיחות הדעת, וכתב בהחלטתו "התרשמתי כי הולך ומצטמצם מספר פעולות החקירה הדרושות לביצוע כאשר החשוד נמצא מאחורי סורג ובריח. אין זאת לומר כי אלה אינן קיימות, ואף איני חולק על העובדה כי חקירות ועדויות נוספות מלמדות לכאורה על אירועים נוספים. אין מחלוקת היום, ובאוזניי שמעתיה - את ההקלטה שבה החשוד משוחח עם אותו משודל, ושם מדריך אותו כיצד לפגוע לכאורה בשכן, באמצעות תאונת דרכים, בשאיפה שתיראה כתאונת פגע וברח, אילו אמצעי זהירות לנקוט על מנת להימלט מזירת האירוע ועוד...".

בחקירתו עומת שטנגר עם המשודל, וכן עם שכנו, שטען שהוא אכן חושש ממנו. עם זאת, על אף חששו של השכן הוא לא הגיש תלונה, והחקירה נפתחה רק לאחר שהקלטות שבהן נשמע שטנגר הגיעו לידי המשטרה. כמו כן, ביום מעצרו של שטנגר זומן שכנו למתן עדות, שבה הסבירו לו החוקרים כי הוא נתון בסכנה. כששאל השכן עד כמה הוא צריך להרגיש מאוים, הודיעו לו במשטרה על כוונתו של שטנגר לדרוס אותו.

שטנגר טען בבית המשפט שהוא לא זוכה לטיפול רפואי מצד שירות בתי הסוהר למרות מצבו הבריאותי ולכן ביקש להחליף את מעצרו למעצר בית. בית המשפט קיבל ששטנגר אכן מסוכן לציבור והחליט להשאירו במעצר מלא, תוך כדי שהוא מציין בפני שירות בתי הסוהר להעניק לו טיפול רפואי הולם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ