מאיר אברג'יל: "הייתי מודה גם ברצח קנדי"

בראיון שהעניק לפני הסגרתו לא הביע אברג'יל אופטימיות לגבי סיכויי זיכויו בארה"ב והאשים את התקשורת שיצרה לו תדמית של מפלצת

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

מאיר אברג'יל שהוסגר היום(רביעי) לארצות הברית ביחד עם אחיו יצחק ושלושה משותפיהם, אומר כי התדמית שנוצרה לו ולאחיו היא תולדה של הסיקור התקשורתי ואין קשר בינה לבין האמת. בראיון שנתן אברג'יל לערוץ 10 לפני כמה ימים ושודר היום, אמר אברג'יל ש"גם אם יגידו לי להודות ברצח קנדי, אני אלך לשם ואני אודה בהכל, כי אני רק רוצה להשתחרר".

לדבריו של אברג'יל, הוא ואחיו הם "כלום לעומת המאפיות שיש להם שם באמריקה. מי אנחנו? להם יש את כל הקרטלים המקסיקנים, את המאפיה האיטלקית ואת כל המאפיה האירית, מי אנחנו בכלל? אנחנו ג'וקים אנחנו".

הוא הוסיף כי "בשלב זה הביורוקרטיה והמהלך של הפרקליטות ניצח אותי" ולא הביע אופטימיות לגבי העתיד. לדבריו, שיטת חבר המושבעים בארצות הברית מביאה לכך "שהתובע יכול לשכנע אותם יותר מהסניגור, ותוצאת המשפט לא תלויה בכלל אם אתה צודק או לא".

המטוס שהוביל את האחים לארה"ב."אנחנו כלום לעומת המאפיות של אמריקה". תצלום: מוטי מילרוד

אברג'יל הוסיף "אני לא מפלצת, אתם (התקשורת) עשיתם ממני מפלצת, אתם גרמתם לכך שאנשים יפחדו ממני". אברג'יל נחלץ גם להגנת אחיו יצחק שלדבריו "לא יכול להיות ראש ועד של בית ובטח לא של ארגון פשע".

בחודש שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורם של האחים אברג'יל ושותפיהם ישראל אוזיפה, משה מלול וששון בראשי, אשר הוסגרו בעקבות חקירה משטרתית שנמשכה שש שנים, בשיתוף פעולה בין הרשויות האמריקאיות לרשויות חקירה במספר מדינות אחרות.

ביולי 2008 הוגש כתב אישום נגדם לבית משפט בקליפורניה, שכלל שלוש פרשיות: הלבנת הון וסחיטה באיומים, פרשת רצח סוחר הסמים סמי אטיאס ופרשת סחר בסמים מסוג אקסטזי. על פי הנטען בכתב האישום, מעורבותם של החמישה בפרשיות השונות שיוחסו להם נולדה על רקע חברותם בארגון פשיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ