בית המשפט דחה את בקשת הפרקליטות להאריך את המועד לערעור על פסק הדין של צחי הנגבי

"השביתה אינה בגדר אירוע בלתי ניתן לשליטה ואשר לא ניתן לצפותו מראש, המהווה טעם מוצדק להארכת מועד להגשת ערעור פלילי", קבעה השופטת מוסיה ארד

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (חמישי) את בקשת הפרקליטות להאריך את המועד להגשת ערעור על פסק הדין בעניינו של ח"כ לשעבר צחי הנגבי. נשיאת בית המשפט, השופטת מוסיה ארד, קבעה כי בנסיבות העניין אין בקיומה של שביתת הפרקליטים להוות סיבה מספקת המצדיקה את קבלת הבקשה.

כזכור, הפרקליטות לא הגישה את הערעור במועד הנדרש בשל שביתת הפרקליטים, אך הגישה בקשה להאריך את המועד להגשת הערעור לאחר השביתה. "השביתה אינה בגדר אירוע בלתי ניתן לשליטה ואשר לא ניתן לצפותו מראש, המהווה טעם מוצדק להארכת מועד להגשת ערעור פלילי מטעם המדינה", כתבה ארד.

הנגבי בבית המשפט, לאחר קבלת פסק דינו. תצלום: תומר אפלבאום

לדבריה, "הימנעות המדינה מלהגיש את הערעור במועדו, מקורה בבחירה של הגורמים המוסמכים לדבר, שלקחו בחשבון את כל ההשלכות של החלטתם. ראשי המערכת לא נטלו חלק בשיתה. החלטתם לעסוק בפעולת ניהוליות בלבד ולהימנע מלהגיש את הערעור בזמן השביתה כדי לדבריהם, לכבד את זכות השביתה של הפרקליטים, איננה יכולה להוות נימוק לקבלת הבקשה". עוד קבעה ארד, כי אין בחשיבות הנושא להוות סיבה יוצאת דופן המצדיקה את קבלת ההחלטה.

עורכי דינו של הנגבי, ד"ר גרשון גונטובניק ועודד גזית ממשרד יעקב וינרוט, הביעו שביעות רצון מההחלטה. "כפי שציין בית המשפט, מדובר בהליך ארוך ורב היקף, שהתקבלה בו קביעה עקרונית בנושא המינויים הפוליטיים, וכיום, רצוי להקצות את משאבי הציבור לתיקים אחרים".

בית משפט השלום בירושלים זיכה ביולי האחרון את הנגבי בפרשת המינויים הפוליטיים בעת שכיהן כשר לאיכות הסביבה. הרכב השופטים, בראשות השופט יואל צור, קבעו כי בוטל האישום נגד הנגבי בנוגע למרמה והפרת אמונים מחמת הגנה מן הצדק. עם זאת, הנגבי הורשע בעדות שקר. בנובמבר קבע בית המשפט כי יש קלון במעשיו של הנגבי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ