עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, היום ב-12 בצהריים תותר לפרסום הכרעת הדין המלאה במשפטו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב.

הכרעת הדין המלאה - בה הורשע קצב בשני מעשי אונס, מעשה מגונה בכוח ועבירות מין נוספות שביצע בעובדות שהיו תחת מרותו - היתה אמורה להתפרסם ביום חמישי.

פרסומה נדחה עקב השגות שהגישו קצב והנפגעת העיקרית, א' ממשרד התיירות, לגבי פרטים שהפרקליטות רצתה לצנזר. בית המשפט דחה את השגותיהם, אך עיכב את הפרסום עד היום, ככל הנראה כדי לאפשר לצדדים שהות לערער על החלטתו.

קצב טען כי למעט הפרטים המזהים של המתלוננות, אין למחוק פרטים נוספים מהכרעת הדין, משום שהסתרתם תפגע בתמונה המלאה שהוצגה לבית המשפט. א' ממשרד התיירות ביקשה מנגד מבית המשפט להטיל חיסיון על פרטים נוספים מתוך הכרעת הדין, בטענה שפרסומם יפגע בפרטיותה.

ביום חמישי בצהריים דחו השופטים ג'ורג' קרא, מרים סוקולוב ויהודית שבח את טענות הצדדים. השופטים קבעו כי פרטים שקצב ביקש להתיר לפרסום עלולים לגרום לפגיעה חמורה בפרטיותה של א' ממשרד התיירות, להביא לזיהוי א"כ שתלונתה התיישנה, ולהרתיע מתלוננות אחרות מלהתלונן, "וזאת הרי הסיבה שמלכתחילה הורינו על סגירת הדלתיים בתיק זה", כתבו.

לגבי בקשתה של א' ממשרד התיירות כתבו השופטים כי בקשתה "אינה יכולה להיענות", וכי "אין מדובר בפרטים העלולים לחשוף את זהותה, ואף אינם עולים לכדי פגיעה חמורה בפרטיותה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ