אישום נגד דימיטרי בוגוטיך שהנהיג תא ניאו-נאצי בישראל

דימיטרי בוגוטיך, שהוסגר באחרונה מקירגיזסטאן, נאשם שיחד עם חבריו הסית לגזענות ותקף עשרות בני אדם

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל-אביב כתב אישום נגד דימיטרי בוגוטיך, בן 23, אשר היה חבר ומנהיג בתא ניאו-נאצי בפתח תקווה.

על פי כתב האישום, חבר הנאשם למספר צעירים לביצוע פעילות ניאו-נאצית, לרבות הסתה לגזענות, אלימות, הפצת עקרונות תורת הגזע וקידומה הלכה למעשה. במסגרת פעילותם, תקפו הנאשם ושאר חברי התא עשרות אנשים, עוברי אורח, בברוטאליות וללא הכרות מוקדמת, רק בשל צבע עורם או השתייכותם לגזע או למוצא לאומי אתני שונה. עם קורבנותיהם של החשודים נמנו אנשים ממוצא אסיאתי, יהודים, כהי עור, עובדים זרים וקורבנות אקראיים בהם נתקלו. הנאשם וחבריו לתא אף צילמו עצמם בוידיאו בעת ביצוע המעשים כדי להפיץ את הסרטים באתרי אינטרנט.

נגד חברי התא האחרים הוגש כתב אישום עוד בשנת 2007 ונגזרו עליהם עונשי מאסר שונים. כתב האישום נגד בוגוטיך הוגש באיחור, מכיוון שמיד לאחר שנחקר במשטרה, עזב את הארץ ורק באחרונה .

כתב האישום מייחס לבוגוטיך עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ועוינות כלפי הציבור, קשירת קשר לביצוע פשע, פרסום דבר הסתה לגזענות והחזקת פרסום גזעני.

בפרקליטות אמרו היום כי הם רואים במלוא החומרה את מעשיו של הנאשם ויפעלו "במלוא הנחישות מול כל פעילות של הסתה, המעודדת את שנאת האחר והשונה, בין ממניעים אידיאולוגיים ובין משנאת חינם, תוך ניצול חופש הדעה והביטוי הניתן במדינה דמוקרטית, בכדי לפגוע באדם באשר הוא באדם, אם באופן מילולי ובוודאי אם באופן פיזי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ