מנהל חברה קדישא בחיפה נורה בפתח ביתו

הותר לפרסום כי בני הסה, דמות מוכרת בקהילה הדתית בעיר נרצח ע"י אלמוני. גורמים בקהילה סיפרו כי היה מסוכסך עם גורמים אחרים בקדישא

הארץ
פאדי עיאדאת
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
פאדי עיאדאת
שירות ""

הותר לפרסום: בני הסה, מנכ"ל חברת קדישא בחיפה, נורה הערב (ראשון) למוות בפתח ביתו. הסה, בן 67, אב לארבעה ילדים, היה מפקד יחידת הקבורה של פיקוד צפון וסגן אלוף במילואים.

מחקירה ראשונית של האירוע, עולה כי הסה חזר הערב עם אשתו לביתו. בזמן שאשתו התעכבה במכונית, פסע הסה בשביל לעבר ביתו ונורה על ידי אלמוני מספר יריות. ככל הנראה, נמלט היורה מהמקום עם רכב מילוט.

הסה היה דמות ציבורית מוכרת בקהילה הדתית האשכנזית בעיר. גורמים בקהילה מסרו כי בעבר הסתכסך הסה עם גורמים אחרים בחברה קדישא על הקצאת חלקות בבתי הקברות בעיר. גורמים נוספים סיפרו על סכסוכים שהיו למנוח עם קבלנים שונים באזור על רקע עבודתו בחברה. יש לציין כי לפני כשלוש שנים התלונן הסה במשטרה לאחר שאלמונים שפכו עליו חומצה, ובמקרה אחר שרפו את דלת ביתו.

חבר קרוב של הסה סיפר כי המנוח הביע בפניו בתקופה האחרונה חשש לחייו ולחיי משפחתו, אולם הוא לא התלונן במשטרה מאחר וסבר, לדברי החבר, "כי אין משטרה במדינה הזו". לדברי אותו חבר, חבריו ובני משפחתו מרגישים כי הוא הופקר וכי המשטרה, כך טען, "לא מיצתה את הדין בעניין הפגיעה בו לפני כשלוש שנים".

השר דניאל הרשקוביץ, שהגיע לבית המנוח עם הישמע דבר הרצח, סיפר כי בינו לבין הסה היתה ידידות טובה וארוכת שנים. "הוא עשה רק צדקות עם החיים ועם המתים", סיפר הרשקוביץ, "כולם הכירו אותו וידעו מי הוא. כולנו ידענו על הסיפורים וניסיונות העבר לפגוע בו ובשלב מסוים המשטרה אבטחה אותו. אינני יודע איך נגמרה החקירה בנושא". השר ציין כי בשנתיים האחרונות היה נראה כי רמת האיומים על הסה פחתה ואין סכנה לחייו.

"עבודה עם הרבה כאב"

יו"ר חברה קדישא בחיפה, הרב ישראל רוזנטל, סיפר כי הסה היה "אדם מדהים, מסור מאוד, שטיפל במשפחות האבלות באנושיות רבה". רוזנטל הוסיף כי "העבודה שלנו זו עבודה עם הרבה כאב והוא עשה אותה במסירות ובעדינות".

חבר המשפחה יצחק רובין התייחס לסכסוכי העבר שהיו להסה ואמר: "הבנו שמדובר בסכסוך בין חברות קדישא השונות בעיר שהאשימו אותו כי אינו מקצה להם מספיק חלקות. הסה היה אדם נהדר, חבר טוב, זוהי אבידה לקהילה הדתית".

סגן מפקד מרחב חוף, ניצב ג'מאל חכרוש, מסר בתגובה לאירוע כי "בסביבות השעה שמונה הסה נורה על ידי אלמונים בכניסה לביתו, לאחר שאותו אלמוני המתין לו וירה מספר יריות. הרקע פלילי. לא ידוע לנו על תלונה שהוגשה בשנים האחרונות על איומים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ