הפרקליטות הודיעה לבג"ץ: יש ממצאים חדשים בפרשת הקרקעות של גלנט

"בחומר שהועבר לפרקליטות המדינה מטעם משרד המבקר, יש נתונים לכאוריים שלא היו בפני הגורמים שעסקו בנושא עד כה", מסרה הפרקליטות

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

הפרקליטות הודיעה הערב (שני) לבג"ץ כי משרד מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, העביר אליה ממצאים חדשים בחקירת ההשתלטות על הקרקעות של הרמטכ"ל המיועד, האלוף יואב גלנט.

במכתב ששלחה עינב גולומב, סגנית בכירה לפרקליט המדינה, נכתב כי ב"חומר שהועבר לפרקליטות המדינה מטעם משרד המבקר, יש נתונים לכאוריים שלא היו בפני הגורמים שעסקו בנושא עד כה, לרבות הגורמים במשרד היועץ המשפטי לממשלה ובפרקליטות המדינה".

הפרקליטות הוסיפה עוד כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פנה למבקר המדינה, וביקש ממנו לזרז את השלמת הליך הבדיקה במהירות האפשרית. לדברי גולומב, המבקר השיב כי יעשה מאמצים לעשות כן.

המכתב של הפרקליטות מגיע בתשובה לבקשת בית המשפט הדן בעתירה של מפלגת התנועה הירוקה, מבקשת לעצור את מינויו של גלנט לרמטכ"ל. זאת בהסתמך על תחקיר שפרסם העיתונאי קלמן ליבסקינד ב"מעריב", שבו נטען שהרמטכ"ל המיועד השתלט על קרקעות ציבוריות ופרץ דרכים ליד ביתו במושב עמיקם. לטענת העותרים, ועדת טירקל לאישור מינויים בכירים לא בדקה כראוי את הגילויים בתחקיר בטרם אישרה בזריזות את מינוי גלנט.

ד"ר אורי שיינס, יו"ר מועצת המומחים בתנועה הירוקה ואחד העותרים, מסר בתגובה כי "בקשת היועץ המשפטי מעידה, שהעתירה מוצדקת וכי ועדת טירקל אכן לא עשתה את תפקידה כראוי. ועדת טירקל דנה במינוי שבוע אחד בלבד, ולו היתה מעמיקה יותר בבדיקתה, כפי שעשה המבקר בזמן כל כך קצר, לא היינו נאלצים להגיש את העתירה. מה שמטריד הוא, שפרשיות ההשתלטות על קרקעות של גלנט כבר נמשכות שנים ארוכות, ואלמלא התערבות מבקר המדינה, לא היינו מצליחים לעלות על שורש הבעיה בכל המהלכים החוקיים למחצה והבלתי חוקיים לכאורה, שנקט גלנט במשך שנים ארוכות".

בעבר העריכו גורמים בצה"ל כי ספק אם הפרשה עשויה להביא לעצירת המינוי של גלנט לרמטכ"ל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ