מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, נעדר מדיון על אלימות שוטרים, וגרם לביטולו

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ אזולאי, ביטל דיון בנושא אלימות שוטרים בעקבות העדרותו של דודי כהן; "הוא אפילו לא התקשר"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), פוצץ הבוקר (שני) דיון של הוועדה בנושא אלימות שוטרים, לאחר שמפכ"ל המשטרה, דודי כהן, לא התייצב לדיון. "מדובר באלימות של המשטרה כלפי ועדת הפנים", אמר אזולאי. "הייתי מצפה מהמפכ"ל לנימוס ולדרך ארץ".

הדיון שנקבע להיום היה אמור לעסוק באלימות שוטרים נגד אזרחים, ולדברי יו"ר הוועדה, היה אמור לכלול גם את אלימות האזרחים נגד השוטרים. מהמשטרה התייצבו לדיון ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', ואנשי הייעוץ המשפטי של המשטרה, אך אזולאי הבהיר כי "אם הייתי רוצה שקצינים בכירים יגיעו, ולא המפכ"ל, הייתי מזמין אותם".

מפכ"ל המשטרה דודי כהן. אפילו לא התקשר. תצלום: אוליבייה פיטוסי

אזולאי מתח ביקורת חריפה גם על הדרך שבה ביטל אהרונוביץ' את השתתפותו בוועדה. לדבריו, המפכ"ל לא יידע אותו באופן אישי, אלא העביר לו מסר באמצעות עוזרו של השר לביטחון פנים. "לפחות שיתקשר", אמר אזולאי. "הייתי מצפה לנימוס, לדרך ארץ. הייתי מצפה שיתנצל, שירים טלפון".

מדובר באירוע חריג ביותר שבו מתבטלת ישיבה לאות מחאה על אי התייצבותו של מוזמן. אזולאי, שהדגיש כי אין דבר המצדיק את העדרותו של המפכ"ל מהדיון, אמר בסופו כי "הייתי חייב להביע את מחאתי על צעדו של המפכ"ל".

המשטרה: המפכ"ל הודיע על העדרותו כנדרש

ממשטרת ישראל נמסר הבוקר בתגובה כי "בלשכת המפכ"ל דאגו להודיע מבעוד מועד, כמקובל וכמתבקש על שנבצר מהמפכ"ל להגיע לוועדת הפנים בכנסת שהייתה אמורה לדון באלימות כלפי שוטרים. המפכ"ל, כמי שמקפיד מאוד להגיע לוועדות השונות בכנסת, ומביןאת חשיבותן הרבה, שלח לדיון את ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב סנגלוביץ'", נמסר בהודעה שפרסם דובר המשטרה.

בשנה החולפת אירע משבר גדול לאחר ששר הביטחון ברק לא אישר לקצינים להתייצב בפני ועדות הכנסת, ובהן ועדת חוץ וביטחון. הדבר גרר מחאה חריפה של יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין. בניגוד לפרשה של ברק, במקרה היום התייצבו קצינים בכירים.

1,360 תלונות על אלימות שוטרים שלא נחקרו ב-2009

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ