חשד: שלחו נערת פיתוי להביך את איש העסקים החרדי דודי זילברשלג

הותר לפרסום: שני בכירים בעמותת מאיר פנים מייסודו של זילברשלג, חשודים שניסו לסחוט אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט השלום בירושלים התיר הערב, בפעם השנייה ביומיים האחרונים את פרסום הפרשה במרכזה עומד איש התקשורת החרדי, דודי זילברשלג ועמותת מאיר פנים. זילברשלג, מהדמויות המוכרות במגזר החרדי, שהיה עד לאחרונה יו"ר בית החולים ביקור חולים, הגיש לפני כחודשיים תלונה על ניסיון סחיטה. מחקירת המשטרה עולה חשד ששני עסקנים חרדים בכירים בעמותת מאיר פנים שייסד זילברשלג, ניסו לסחוט אותו באמצעות שליחת צעירה ששמה תום דרום - שחקנית ובמאית, לפתות אותו ולצלם אותו במצבים מביכים.

שני החשודים בניסיון הסחיטה שנעצרו לחקירה, העסיקו את דרום באמצעות שני חוקרים פרטיים, בועז נחמיה וחוקר נוסף, שנעצרו גם הם. כל העצורים בפרשה שוחררו בתנאים מגבילים. התיק הועבר לפרקליטות לבחינת האפשרות להגיש כתבי אישום.

לפי חשד המשטרה, דרום הציגה את עצמה לזילברשלג כבתו של תורם לעמותה שמבקשת להודות לו אישית ולתרום לעמותה, לאחר שאביה אושפז. השניים נפגשו שלוש פעמים, ודרום אף נתנה לזילברשלג, לפי החשד, מעטפה ובה 3,000 שקלים במזומן. בפגישה השלישית הלכו שניהם לחדר בבית מלון, שבו התקינו החוקרים הפרטיים מצלמות סמויות, בסיוע קצין הביטחון של בית המלון.

לפי החשד, החוקרים צילמו את זילברשלג ודרום במצבים העלולים, כנראה, להביך מאוד את זילברשלג בעולם החרדי. מחקירתה של דרום עולה כי נאמר לה שעליה ליצור קשרי אמון עם זילברשלג. את הקשר הראשוני אתו היא יצרה באי-מייל. לפי החשד, דרום הציגה עצמה כמומחית למסז'ים והצליחה לתעד אותו במצבים אינטימיים.

התמונות נשלחו לזילברשלג, לעורך דינו ולבורר שהיה אמור לפסוק בין זילברשלג לשני החשודים העיקריים בעניינים הנוגעים לעמותה שבה היו שותפים. בה בעת נשלחו לזילברשלג מסרונים מבעלה, כביכול, של תום דרום, ואיומים שהתמונות יישלחו למקורביו.

לפי החשד, דרישת שני החשודים העיקריים היתה לגרום לזילברשלג למשוך תביעה שהגיש נגדם. זילברשלג סירב לדרישת הסחיטה והגיש תלונה למשטרה. בעקבות החקירה עצרו, כאמור, חוקרי מפלג תשאול במשטרת ירושלים את שני העסקנים החרדיים, שני החוקרים הפרטיים וקב"ט בית המלון. דרום נעצרה בעת צילומים לסרט שהיא מביימת. מהסט נסעו השוטרים לדירתה ברחוב אלנבי בתל אביב ועשו בה חיפוש.

עורכי הדין אורי קידר ואמיר ברק, המייצגים את הירשנבוים, דחו את הטענות נגד לקוחם. "לחשוד אין קשר או מעורבות לפרשה, ואנו מצרים על הניסיון להכפיש את שמו. מדובר באיש עסקים מכובד ביותר בארץ ובעולם, פילנתרופ יוצא דופן שמקדיש את חייו לסיוע לעשרות אלפי נזקקים בישראל. בניגוד גמור אליו, זילברשלג הוא בעל חובות עצומים שהוליך שולל עשרות אנשים, צבר אויבים רבים, וכעת גם נתפס בקלקלתו בהתנהגות שאינה הולמת את ערכי המוסר של המגזר אליו הוא משתייך. בשל כל אלה, מנסה המתלונן להסיט את אור הזרקורים מהחשדות הכבדים נגדו, כפי שפורסמו לאחרונה בתקשורת, ואינו בוחל בהגשת תלונת שווא".

הפרשה הותרה לפרסום, ונאסרה שוב כעבור זמן קצר

אתמול בבוקר על פי בקשת המשטרה התיר השופט ארנון דראל מבית המשפט השלום בבירה את פרסום הפרשה. אולם בשעות הערב, לאחר שבמשך מספר שעות שבמהלכן פורסמה הפרשה בכל כלי התקשורת, הגישו עורכי דינו של אחד החשודים המרכזיים בפרשה, איש העסקים החרדי פרץ הירשנבוים, בקשה לעיכוב ביצוע ההחלטה על פרסום הכתבה.

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים בן ציון גרינברגר נעתר לבקשה וכך נוצר מצב אבסורדי בו לאחר שעות רבות בו נידונה הפרשה בכל כלי התקשורת היא נאסרה לפרסום. בחדשות ערוץ 2 אף הספיקו להקרין פרומו לקראת הכתבה, אך הכתבה עצמה לא שודרה לבסוף.

היום הוחזר התיק לבית המשפט השלום. עיתון "הארץ", יחד עם כל כלי התקשורת המרכזיים, הגיש בקשה להתרת פרסום הכתבה. הבקשה הוגשה באמצעות עו"ד רינת מודיאני ממשרד ליבליך-מוזר. מנגד ביקשו באי כוחו של הירשנבוים ושל עמותת מאיר פנים לאסור את פרסום שמם.

אולם השופט דראל דחה את בקשתם והתיר את פרסום הפרשה במלואה, תוך שהוא קובע כי יש בפרשה עניין ציבורי, "מדובר בארגון שיש לו חשיפה ציבורית כזו או אחרת ומשזה מצב הדברים זכותו של הציבור לדעת על החשדות היא בעלת משקל ויש להגן עליה", כתב השופט.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ