איציק אדרי, החשוד ברצח בת זוגו שרית בנית-זיקרי בירושלים - סוכן משטרתי

לאדרי, בן 36 מירושלים, עבר פלילי בתחומי סמים ואלימות. מהחקירה עלה כי שלח לילדי הנרצחת מסרונים מהטלפון שלה כאילו היא בחופשה בצפון

הארץ
ניר חסון
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
ניר חסון
כתב ""

משטרת ירושלים התירה אתמול לפרסום את שמו של החשוד ברצח בת זוגו שרית בנית-זיקרי, שגופתה נמצאה בשבוע שעבר בשכונת גילה. החשוד הוא איציק אדרי, בן 36 מירושלים, והוא שימש בחודשים האחרונים סייען של המשטרה. מעצרו הוארך אתמול על ידי שופט בית משפט השלום, ארנון דראל, בחמישה ימים.

חקירת היעלמותה של בנית-זיקרי החלה ביום ראשון שעבר, לאחר שבני משפחתה הודיעו למשטרה על היעדרה. צוות חקירה מיוחד, שהוקם במשטרה, התחקה אחר עקבותיו של אדרי ועצר אותו ביום שלישי שעבר במכוניתה של בנית-זיקרי בבית שמש. אדרי הוביל את החוקרים למרפסת ביתה של בנית-זיקרי, שם החביא את הגופה בין חפצים שונים. ארבעת ילדיה של בנית-זיקרי שהו בבית במשך ארבעה ימים מבלי לדעת שגופת אמם במרפסת. מהחקירה עלה עוד כי אדרי ניסה לטשטש את היעלמותה של האם על ידי כך שהשתמש בטלפון שלה כדי לשלוח לילדיה מסרים כאילו הם נסעו לחופשה בצפון.

עד אתמול היתה זהותו של אדרי אסורה לפרסום מכוח צו בית המשפט. אתמול התיר בית המשפט, על פי בקשת המשטרה, את פרסום שמו. אדרי הוא עבריין מורשע שריצה תקופות מאסר בשל עבירות סמים ואלימות. בחודשים האחרונים הוא הועסק על ידי המשטרה כסוכן סמוי בחקירת מקרה סחיטה של קבלן ירושלמי. במשטרה אמרו אתמול כי פעולתו של אדרי הביאה להפללתם של שלושה עבריינים שניסו לסחוט את הקבלן.

ביום ראשון שעבר, שעות ספורות לפני שמשפחת בנית-זיקרי הגישה תלונה על היעלמות האם, ניתק אדרי כל קשר עם מפעיליו במשטרה. אתמול סירב אדרי להגיע לדיון על הארכת מעצרו, במחאה על תנאי המעצר. עו"ד חיים רובינשטיין מהסנגוריה הציבורית, המייצג את אדרי, אמר כי הוא אף פתח בשביתת רעב בתאו.

לגופו של עניין אמר רובינשטיין כי עובדת מציאת הגופה אינה בהכרח מעידה על רצח. "זה לא רצח", אמר רובינשטיין בשיחה עם עיתונאים לפני הדיון. "בחוק העונשין, כאשר התוצאה היא מוות, ישנן עבירות נוספות, למשל הריגה".

זאת הפעם השנייה החודש שסוכן משטרתי חשוד בביצוע עבירה חמורה. ארז דואל, עבריין בן 22 מנתניה שהופעל על ידי המשטרה כסוכן נגד סוחרי סמים, נחשד ב-5 בינואר באונס ילדה בת 12 וחצי. דואל הפר את החוזה עמו, שבו התחייב שלא לבצע עבירות בעת הפעלתו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ