הירי בטיילת בת"א: המאבטח של המסעדה שירה למוות בעמיתו טוען להגנה עצמית

המשטרה אימתה את גרסתו של מרק עמנואלוב שלפיה עמיתיו נהגו להציק לו והוא חש מאוים. מעצרו הוארך בשלושה ימים בלבד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

לבית משפט השלום בתל אביב הובא אתמול מרק עמנואלוב, המאבטח שירה למוות שלשום בוויטאלי טופילייך, מחוץ למסעדה שבטיילת בתל אביב. עמנואלוב, בן 25, חשוד ברצח, אך טוען להגנה עצמית.

בחקירתו סיפר עמנואלוב כי בתקופה האחרונה ארבעת המעורבים, בהם הנרצח והפצוע מהאירוע שלשום, שמשמשים כמאבטחים אישיים של בעל המסעדה, החלו להקניט אותו. בשבוע האחרון, לטענתו, התופעה הפכה לבלתי נסבלת והוא הרגיש איום ממשי על חייו. ביום שלישי שעבר הגיעו הארבעה לפתח המסעדה וביקשו מעמנואלוב לשמור על הרכב, ביקשו שיקנה בעבורם כמה דברים והחלו, למעשה, להפכו למשרת. עמנואלוב ניסה להתנגד כמה פעמים, אבל אז, לטענתו, ספג מכות, יריקות ואיומים כגון 'אני אקבור אותך חי', 'אני אקח את האקדח שלך ואני אדחוף לך אותו לגרון'".

שלשום בבוקר פנה עמנואלוב לבעל הבית וביקש ממנו לפעול לסיום ההתנכלויות וציין כי הוא אינו יכול להמשיך לעבוד כך. הארבעה הבינו כבר בצהריים שעמנואלוב סיפר לבעל המסעדה על המתרחש וזה כנראה הורה להם לחדול.

העובדה שעמנואלוב הלשין כביכול עליהם לא מצאה חן בעיני הארבעה, שאיימו עליו שיגיעו בערב לסגור עמו חשבון. הארבעה באו למתחם. אז החליט עמנואלוב להיכנס, בהוראת בעל הבית, למסעדה. כחצי שעה לפני הרצח, כשחש מאוים לחייו, החליט עמנואלוב להתקשר לאחיו ולספר לו מה קורה. האח התקשר למשטרת תל אביב והודיע שאחיו בסכנה. בסביבות 22:00 הגיעה ניידת סיור של תחנת לב תל אביב. השוטרים לא יצאו מהניידת וקראו לעמנואלוב אליהם. לטענתו, ברגע שהתקרבה הניידת, הארבעה סימנו לו שלא ידבר וזה, מתוך חשש לחייו, אמר לשוטרים שהכל בסדר.

חצי שעה מאוחר יותר החליט עמנואלוב לעזוב. ברגע שיצא מפתח המסעדה, לטענתו, הגיעו הארבעה והחלו לתקוף אותו. לטענתו, ירה כמה כדורי אזהרה באוויר. בשלב מסוים, כשבאו עם אלות, התקרב אליו הנרצח ואמר לו: "תן לי את האקדח שלך, יא מאנייק". אז ירה עמנואלוב שלושה כדורים לכיוונו והרג אותו. אדם נוסף נפצע בעכוזו.

המשטרה, אתמול בבית המשפט, תמכה ברוב גרסתו העובדתית של עמנואלוב. אתמול באה לבית המשפט גם משפחתו של עמנואלוב. אחותו אמרה: "מדובר בילד טוב, ילד שלמד ועבד כדי לפרנס את הבית. יש לנו 11 אחים והוא תמיד עזר לאמא שלי. הוא היה אלוף בשחמט. הוא רצה ללמוד. הכל זה עניין של הגנה עצמית. אחי לא עבריין".

במשטרה ביקשו להאריך את המעצר ב-11 ימים, כדי לבדוק אם המאבטח הכין את עצמו לקטטה עם יציאתו וזימן לשם כך למקום חברים נוספים. אולם השופט קבע שהעובדה שעמנואלוב עזב את הזירה, לקח מונית ונסע ישירות לתחנת המשטרה במרחב דן, הסגיר את עצמו, מסר את הנשק ושיתף פעולה באופן מלא בחקירה, מקטינה את החשש לבריחה ואת הסכנה לציבור. הוא החליט להאריך את מעצרו בשלושה ימים בלבד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ