השופט העליון דנציגר עשוי להיחקר על קשריו עם לחיאני

חקירת ראש העיר בת ים תקועה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

המשטרה ממתינה לאישור היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לחקור את שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר בפרשת ראש העיר בת-ים, שלמה לחיאני - כך פורסם בסוף השבוע בערוץ 2. על פי הפרסום, חקירת לחיאני לא הסתיימה משום שחוקרי המשטרה ממתינים להנחיות וינשטיין כיצד לנהוג בשופט בית המשפט העליון דנציגר, שייצג בעבר כעורך דין את לחיאני, בטרם מונה לשופט.

בעבר פורסם כי לחיאני שכר את שירותיו המשפטיים של עו"ד יורם דנציגר על ידי העירייה מבלי שגילה כי דנציגר ייצג אותו קודם לכן בעניינים פרטיים, ומבלי לציין כי בין השניים היתה שותפות עסקית. תנועת אומ"ץ פנתה בעבר ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה על חקירת הקשר בין השניים.

במאי פורסם כי המשטרה ממליצה להעמיד לדין את לחיאני בעבירות שוחד, גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס והלבנת הון. בנוסף המליצה להעמיד לדין עובדי עירייה בכירים, בחשד לעבירות על טוהר המידות.

על פי החשד, עובדי עירייה נטלו לבקשת לחיאני הלוואות אישיות בסכום של כ-50 אלף שקלים, שנועדו לכסות על חובותיו של לחיאני. נטילת ההלוואה היתה מעין תמורה ללחיאני בעבור קידומם או השארתם בתפקיד בעירייה. את החזרי ההלוואות החודשיים כיסה לחיאני באמצעות גורמים מטעמו, בהפקדות כסף מזומן מדי חודש לחשבונות ההלוואה.

בנוסף, נחשד לחיאני, כי בזמן שהיה ראש עיר הוזרמו למקומון "גל גפן צהוב" שבבעלותו כספי מודעות שרכשה העירייה, על פי ההערכה דובר במאות אלפי שקלים. בנוסף, נטען כי בחשבונותיו נמצאו הפקדות של סכומים גבוהים ללא הסבר מניח את הדעת, וכי לחיאני קיבל הלוואות בתנאים נוחים משני יזמים שפעלו בתחום בת-ים. זמן קצר לאחר שנעצר אמר לחיאני כי כל מי שנגע בכספי ציבור "מחלל קדושה" וכי לכל אזרח ואיש ציבור עומדת חזקת החפות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ