המשטרה חושדת: הצעיר שרצח סטודנטית לרפואת שיניים ברמלה - מחזר דחוי

חסן אבו גאנם רצה לבלות עם אלאא ואיל דאהר בחופשת הסמסטר שלה. הרוצח ירה למוות בדאהר בזמן שנסעה במונית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בן 24 מרמלה נעצר בחשד לרצח של אלאא ואיל דאהר, בת 19, בחמישי בלילה. דאהר באה בימים האחרונים לחופשה בישראל. בשנים האחרונות למדה רפואת שיניים במולדובה ואת חופשת הסמסטר בילתה עם משפחתה. אחותה של דאהר עזבה את חיפה לאחר נישואיה ועברה להתגורר בכפר ג'ואריש ברמלה. דאהר יצאה מחיפה לבקר את אחותה.

בסביבות 20:00 הגיעה דאהר לרחוב הרצל ברמלה, הרחוב המרכזי בעיר. לאחר מכן עלתה על מונית וביקשה להגיע לג'ואריש. כשנהג המונית הגיע לרחוב ביאליק בעיר, הוא עצר ברמזור אדום כדי לפנות לכיוון הכפר. אולם כנראה המונית שבה נסעה דאהר היתה במעקב של הרוצח. מיד לאחר שהמונית עצרה ברמזור הגיע הרכב העוקב לצומת. הרוצח יצא מרכבו, שלף אקדח וירה כמה כדורים בחזה של דאהר. לאחר מכן ברח ונהג המונית ההמום פינה את הנערה הפצועה לער"ן, שם קיבלה טיפול ראשוני. תוך כדי ניסיונות החייאה פונתה דאהר לבית חולים אסף הרופא ושם נקבע מותה.

מיד לאחר הרצח החלו ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, בפיקוד נצ"מ יגאל בן שלום, לנסות להבין מי רצה במותה של הצעירה. גאנם נעצר כמה שעות לאחר הרצח בראשון לציון, שם עבד על כלי הנדסי בסלילת כבישים. הוא נחקר על מעורבות ברצח וטען להגנתו שיש לו אליבי כי בזמן הרצח היה יחד עם חבר בתחנת דלק ברמלה.

במשטרה סבורים שבין הנרצחת לגאנם היה קשר אישי. לפי עדויות, מאז הגיעה דאהר לישראל לחופשה ניסה גאנם ליצור עמה קשר ולבלות אתה. דאהר לא היתה מעוניינת להמשיך בקשר. רצונה של דאהר להיפרד לא היה מקובל על גאנם, חושדים במשטרה והוא הזמין את הרצח שלה לאחר שכבודו נפגע. בנוסף, קרובים של הנרצחת סיפרו בחקירתם שגאנם לא אהב את העובדה שדאהר החליטה לעזוב למולדובה לתקופה ארוכה כל כך. ביום שישי הובא גאנם לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם הוארך מעצרו עד יום חמישי. עורך דינו, גיורא זילברשטיין, טען לאליבי.

מנגד, בני משפחתה של דאהר סבורים כי בתם נרצחה כתוצאה מטעות בזיהוי. אמה של דאהר, מרווה, אמרה בסוף השבוע כי "בתי לא היתה מאוימת ואיש לא הטריד אותה כי אם כן, אני הייתי יודעת על כך". האם הוסיפה כי "היא היתה אמורה לבקר אצל אחותה ושתיהן היו אמורות לחזור ביחד אלי, לחיפה. "היא ילדה מקסימה, היא חזרה לחופשה והרגו לי את הילדה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ