חשד: בכירי עולם הפשע תכננו לרצוח ראש ארגון פשע מנתניה

שלום דומרני וריקו שירזי נעצרו בחשד שניסו לרצוח את פרנסואה אבוטבול: "סתם עצרו אותם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חוקרי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בסיוע ימ"ר תל אביב עצרו אתמול בבוקר ארבעה עבריינים, ביניהם שלום דומרני וריקו שירזי, בחשד שתכננו לפגוע בעבריין פרנסואה אבוטבול, ששוחרר מהכלא לפני מספר שבועות. הארבעה יובאו להארכת מעצר היום בבוקר בבית המשפט השלום בראשון לציון.

יחד עם דומרני ושירזי נעצר גם עיזאת חאמד, אחת מהדמויות הבולטות בעולם הפשיעה ביפו. במשטרה מנסים להבין האם בפגישה בין שירזי דומרני וחאמד באחד מבתי הקפה בנתניה, נרקמה התוכנית לחיסולו של פרנסוואה אבוטבול.

עם שחרורו של אבוטבול הוא הוזהר על ידי רשויות אכיפת החוק כי נשקפת סכנה לחייו. חוקרי היאחב"ל ביצעו מעקבים אחר החשודים בניסיונות לפגוע בו, והחקירה הסמויה הבשילה שלשום בערב, כאשר התגבש המידע על הכוונה לפגוע באבוטבול. אבוטבול שוחרר בסוף החודש שעבר, לאחר שריצה 22 חודשי מאסר בעקבות תקיפת אשתו. הוא שוחרר בשעת בוקר מוקדמת, לאחר שלשירות בתי הסוהר (שב"ס) הגיע מידע לפיו יש סכנה כי מתנקשים ינסו לפגוע בו עם יציאתו מהכלא. בשיחה עם ערוץ 2 אמר אבוטבול כי דומרני ושירזי הם "חברים שלי" וכי "סתם עצרו אותם".

לדברי גורמים המקורבים למשפחת אבוטבול, פרנסואה קיבל הוראה מגורמי פשיעה לעזוב את ישראל בתוך שבועיים מיום שחרורו. לטענת אותם גורמים, פרנסואה התכוון להשתקע בתל אביב, אך ככל הנראה פתרון זה לא הספיק. בחודשים שבהם היה כלוא אבוטבול, ניסו גורמי פשיעה באזור נתניה לנשל אותו מנכסיו ולהחלישו על ידי הצתת מסעדה שבבעלותו, וזריקת רימונים על בתי עסק שבבעלותו.

מאז מאסרו של אסי אבוטבול, איבד ארגון הפשיעה שניהל - ושאליו משתייך פרנסואה - את כוחו. במשטרה מעריכים כי כיום נתון הרחוב הנתניתי כולו למרותו של ריקו שירזי, ובמצב זה אין לשירזי שום כוונה לתת לאבוטבול להחזיר את כוחה של המשפחה לעיר. כמו כן, במשטרה סבורים כי כדי לסלק את אבוטבול מהעיר, התכוון ריקו שירזי לחבור לדומרני ולגורמי פשיעה נוספים.

היחסים בין שירזי ומשפחת אבוטבול ידעו בעבר עליות ומורדות. בצעירותם היו שירזי ואסי אבוטבול ביחסים טובים. פליקס אבוטבול, אביו של אסי, אף היה דמות נערצת על שירזי. בשנות ה-90 נרצח משה דוד (דמארי), עבריין נתניתי מוכר, שהיה יריבו של פליקס אבוטבול. לאחר הרצח נעצרו שירזי והעבריין משה שרביט בחשד לביצוע הרצח. שרביט נידון ל-17 שנות מאסר, ואילו שירזי השתחרר לאחר חמש וחצי שנות מאסר, לאחר שעונשו נגזר במסגרת עסקת טיעון. המעשה העניק לשירזי נקודות זכות אצל פליקס אבוטבול, והדבר איפשר לו לפעול בנתניה בחופשיות.

ב-2002 נרצח פליקס אבוטבול בפתח הקזינו שלו בפראג. בנוסף, באותה השנה נחשפה פרשת הבנק למסחר. פיצוץ הפרשה הפך את עולם הפשע בישראל. היעלמותו של פליקס אבוטבול מהזירה גרמה לשירזי להבין שעליו ליצור בריתות חדשות, והדבר פגע באסי אבוטבול, שקיבל את השליטה על ארגון הפשיעה שהקים אביו. בין השניים נוצר מתח רב, אך שירזי הצליח לשלוט בעסקיו בצורה טובה יותר. בשנת 2006 נעצר אבוטבול בירושלים, בחשד לסחר באמצעי לחימה. שירזי שילם את הערבויות לשחרורו, אך הדבר לא הוריד את המתח בין הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ