תושב קרית ארבע מואשם שניסה לרצוח פלסטיני שדקר את אשתו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות המדינה הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד תושב קרית ארבע, דוד מזרחי, בחשד שניסה לרצוח באמצעות דריסה מחבל פלסטיני שדקר ופצע את אשתו.

וסים מסוודה, פלסטיני מאזור חברון נכנס בנובמבר 2009 לתחנת הדלק שבכניסה לקרית ארבע, כשהוא מצויד בסכין ובגרזן במטרה לבצע פיגוע. הוא נכנס לחנות Yellow ששייכת למזרחי, בה עבדה באותה שעה אשתו, תמר. מסוודה דקר את תמר מזרחי בצווארה ואחר כך דקר יהודי נוסף בשם משה סלפתי, שתדלק את רכבו. בשלב זה, על פי כתב האישום, השתלטו על המחבל מאבטח התחנה ושלושה חיילים. המחבל ניסה לתקוף גם את החיילים, אך הם ירו לעבר רגליו, פצעו אותו והוא נפל ונשכב על הרצפה. "משלב זה לא ניסה יותר לקום, לברוח, לתקוף אדם כלשהו, ולא נשקפה ממנו כל סכנה", נכתב בכתב האישום. החיילים הקיפו אותו וכיוונו אליו את נשקם. אז גם באו למקום סקרנים רבים, שאחדים מהם ערכו חיפוש על גופו של המחבל השוכב.

לאחר ששמע על האירוע, מיהר דוד מזרחי לתחנת הדלק. על פי כתב האישום, הוא החל לחפש את המחבל כדי לפגוע בו. בתחילה אף תקף את סלפתי, שנדקר על ידי מסוודה, כי חשב בטעות שהוא המחבל. על פי כתב האישום מזרחי בעט בעוצמה בפניו של סלפתי, אך כשהתברר לו שטעה, נכנס לרכבו, נסע לעבר המחבל ששכב על הקרקע ודרס אותו. "הנאשם התקרב בנסיעה למסוודה, תוך שהוא שואל את החיילים: ?זה המחבל?' וכשהחיילים השיבו בחיוב, המשיך לנסוע לעבר מסוודה השוכב, הדף ברכבו את החיילים שניסו לחסום את דרכו ועלה עם גלגלי הרכב על מסוודה, זאת על מנת לרוצחו", נכתב בכתב האישום.

עוד טוענת הפרקליטות, כי מזרחי אף נסע אחורה וקדימה כמה פעמים כדי לדרוס את מסוודה שוב ושוב. האירוע הסתיים רק לאחר שכמה אנשים פרצו בכוח לרכב הנוסע ועצרו אותו.

תמר מזרחי ומשה סלפתי נפצעו קל באירוע. מסוודה נפצע באורח קשה מאוד, אך החלים מפצעיו ובימים אלו הוא עצור ומחכה לתחילת משפטו.

את כתב האישום הגיש עו"ד זהר גיאת מפרקליטות מחוז ירושלים. אירוע הדריסה גם תועד בסרטון וידאו שהפך להיות פופולרי ברשת האינטרנט והוא עתיד לשמש ראייה חשובה נגד מזרחי, שמואשם בסעיף של ניסיון רצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ