חוקרי יואב גלנט: אדריכל, עו"ד ומומחים בתחום המקרקעין

חברי צוות הביקורת במשרד מבקר המדינה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

צוות הביקורת המסייע למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בפרשת הקרקעות של הרמטכ"ל המיועד, יואב גלנט, כולל חמישה בכירים במשרד. המשנה למנכ"ל משרד המבקר ומנהל החטיבה לביקורת משרדי ממשלה בתל אביב, בועז ענר; מנהל אגף בחטיבה לביקורת משרדי הממשלה, בני גולדמן; עו"ד אריה רוטר המשמש יועץ בכיר למבקר המדינה; עו"ד צחי סעד, המשמש גם הוא יועץ בכיר וכן נציבות תלונות הציבור במשרד. החבר החמישי בצוות הוא האדריכל אריה שניצר, עובד בכיר באגף בראשות גולדמן.

ענר הוא רואה חשבון, בעל תואר בכלכלה ומינהל עסקים ומבקר פנימי מוסמך. הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי, ומאחוריו ניסיון של 41 שנה בביקורת המדינה. הוא לקח חלק פעיל בין השאר בדו"ח הביקורת על קופות החולים ובפרט על קופת חולים מאוחדת, ושימש חבר בצוות הביקורת על האזנות הסתר, ובמרכזה פרשת הנשיקה של השר לשעבר חיים רמון. הצוות קבע בסופו של דבר, כי בעבודת בכירי הפרקליטות ויאח"ה שהיו מעורבים בפרשת הנשיקה נחשפה רשלנות ממשית.

גולדמן (45) עובד במשרד המבקר משנת 1990, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים. בתפקידו כסגן מנהל אגף הוא ריכז את הביקורת במשרד המבקר בעניין מינהל מקרקעי ישראל ומשרד החקלאות. בנוסף, הוא ריכז את הביקורת על נציבות שירות המדינה, שבמרכזה עמד הנציב הפורש, שמואל הולנדר.

רוטר שימש ראש האגף המשפטי בשב"כ במשך שבע שנים, עד 2006, ומ-2010 הוא משמש יועץ ללינדנשטראוס. מאז שהצטרף למשרד המבקר, ריכז רוטר מטלות בדיקה וביקורת: הוא היה מעורב בין היתר בתיק הבדיקה בעניינו של המפכ"ל הנבחר, ניצב יוחנן דנינו, בביקורת הנוגעת לתפקוד הרשויות בשריפה בכרמל, התנהלות הדרג המדיני והצבאי הבכיר בנוגע לפרשת המשט וכן בחקירת מסמך הרפז.

סעד (44) מחזיק בתואר ראשון במשפטים, תואר שני במינהל עסקים ותואר ראשון במדע המדינה. הוא עובד במשרד המבקר 12 שנה, מתוכן שבע שנים בתחום הביקורת על מערכת הביטחון. מאז 2008 הוא משמש ראש מטה ונציב תלונות הציבור במשרד. הוא לקח בין היתר חלק פעיל בבדיקת נושא דירת השרד של יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ דליה איציק. האדריכל שניצר לקח חלק בפעולות ביקורת מגוונת והתמקצע בביקורת על מינהל מקרקעי ישראל. הוא מביא אתו לתפקיד רקע בתחום התכנון ובנייה, וידע אדריכלי מעשי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ