מפכ"ל המשטרה דודי כהן: חשש מרצח על רקע אידיאולוגי

המפכ"ל אמר בכנס משטרתי כי "אנו נגיע לכל מאיים ונעמיד אותו לדין", והתייחס גם לשחיתות הציבורית, ארגוני הפשיעה והפרקליטות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

"אחד הנושאים המטרידים בתקופה זו הוא רצח על רקע אידיאולוגי שעשוי להתרחש בישראל", כך אמר היום (שלישי) מפכ"ל המשטרה דודי כהן. המפכ"ל אמר את הדברים בכנס "פשיעה ואכיפת החוק 2010" שנערך בגני תקוה, בפני צמרת המשטרה ועיתונאים.

כהן אמר כי כיום מאויימים למעלה ממאה אישים, בהם שופטים, שוטרים פרקליטים ועובדי ציבור. "דבר זה משול לאיום על שלטון החוק", אמר המפכ"ל, "המדיניות שלו ברורה - כל אדם שמאיים על איש ציבור דינו מעצר, חקירה והגשת כתב אישום". הוא הוסיף כי "לא ניתן לקבל איום במדינה דמוקרטית". מפכ"ל המשטרה התייחס בעניין זה גם לחשיפה הבוקר כי הפרקליט ניסים מרום קיבל איומים על חייו בשל חלקו בהסגרת האחים מאיר ויצחק אברג'יל לארה"ב. "גם פה אני מציע לא לנסות את יכולתה של המשטרה, אנו נגיע לכל מאיים ונעמיד אותו לדין", אמר.

כהן. "מציע לא לנסות את יכולתה של המשטרה". תצלום: תומר אפלבאום

מפכ"ל המשטרה התייחס גם לארגוני הפשיעה בישראל ואמר כי "אבי הטחול הוא דמות שמוכרת לכם מהטלוויזיה, אבל לכולכם ברור שהמציאות שונה לחלוטין וארגוני הפשיעה הם סרטן המחלחל לחברה. הם מאיימים על שוטרים, עדים, שופטים, הם חודרים לשלטון". כהן אמר כי האסטרטגיה של המשטרה היא לעצור את ראשי הארגונים ולפרק אותם כלכלית. "צריך לזכור, ארגוני הפשיעה לא ייעלמו כבמטה קסם. בקרוב צפויים שחרורים וגם החלל שנוצר מתמלא", הוסיף.

"הענישה עומדת על 25% מהעונש הקבוע בחוק"

בנוגע לשחיתות ציבורית אמר המפכ"ל כי מדובר ב"בעיה מדאיגה", וציין כי דירוג ישראל נמוך מזה של רוב מדינות מערב אירופה. "השחיתות הציבורית מתקיימת בשני מישורים - ברשויות המקומיות ובסוגיית המכרזים", ציין. הוא הוסיף כי בשנים האחרונות התמודדה המשטרה גם עם חקירה מורכבת של הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע לאחרונה באונס. "להבנתי, חקירת קצב היתה ממוקדת ומקצועית, שכל המטרה היתה להגיע לאמת", אמר כהן, "טובת החקירה וזכויות הנחקרים עמדו מעל כל שיקול אחר".

המפכ"ל אמר עוד כי "צריך למצות את הענישה במקרים שמגיעים לבתי המשפט. כיום הענישה עומדת על 25% מהעונש הקבוע בחוק והיינו רוצים לראות ענישה משמעותית יותר". בהתייחסו לתפקוד המשטרה אמר כהן כי "תוספת של אלף שוטרים בשנה במשך חמש שנים תביא לירידה של 40% בפשיעה בישראל. זה מצב שאנחנו במשטרה ובמדינה צריכים לשאוף אליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ