היועץ המשפטי לממשלה אישר בדיקת הקשר בין השופט יורם דנציגר לראש העיר בת ים שלומי לחיאני

המשטרה תבדוק את נסיבות העסקתם של משרדי עו"ד שונים, בהם זה של השופט העליון יורם דנציגר, ע"י עיריית בת ים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר היום (שלישי) למשטרה לפתוח בהליך בדיקת בירור נסיבות העסקתם של משרדי עורכי דין שונים על ידי עיריית בת ים בראשות שלומי לחיאני. במסגרת ההליך ייבחן גם הקשר בין משרדו של שופט העליון יורם דנציגר, שמשרדו סיפק בשעתו ייעוץ לעירייה, לבין לחיאני והעירייה.

בעבר פורסם כי לחיאני שכר את שירותיו המשפטיים של עו"ד יורם דנציגר, בטרם הפך לשופט עליון, על ידי העירייה מבלי שגילה כי דנציגר ייצג אותו קודם לכן בעניינים פרטיים, ומבלי לציין כי בין השניים היתה שותפות עסקית. תנועת אומ"ץ פנתה בעבר ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיורה על חקירת הקשר בין השניים.

הנהלת בתי המשפט מסרה בתגובה כי השופט דנציגר מכיר את לחיאני יותר מ-20 שנה וטיפל בעניינים משפטיים שונים שלו. עוד נמסר כי "השופט אינו ולא היה מעולם שותפו של לחיאני בעסקיו". כמו כן, נמסר כי משרדו של דנציגר טיפל בין 2005 ל-2007, לפני מינויו לשופט עליון, בכמה ענינים משפטיים של העירייה.

לדברי הנהלת בתי המשפט "לא ידוע לשופט על פגם כלשהו שנפל, ככל שנפל, בכל הנוגע לשכירת שירותי משרדו על ידי עיריית בת ים, כדי שיספק לעירייה שירותים משפטיים מסוימים".

במאי פורסם כי המשטרה ממליצה להעמיד לדין את לחיאני בעבירות שוחד, גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס והלבנת הון. בנוסף המליצה להעמיד לדין עובדי עירייה בכירים, בחשד לעבירות על טוהר המידות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ