אושרה לקריאה ראשונה ההצעה לשלילת אזרחות ממורשעים בעבירות טרור וריגול

הצעת החוק, שיזמה ישראל ביתנו, זכתה לביקורת בשל הסנקציות שהיא מטילה על אזרחים שממילא מרצים עונש מאסר בגין עבירות שביצעו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת צפויה להצביע בשבוע הבא בקריאה ראשונה על החוק שיזמה ישראל ביתנו לשלילת אזרחות ממורשעים בעבירות טרור וריגול. זאת, לאחר שוועדת הפנים של הכנסת אישרה זאת אתמול, ברוב של שבעה חברים מול חמישה.

הצעת החוק זכתה לביקורת נוקבת בשל הסנקציה מרחיקת הלכת שהיא מטילה על אזרחים במדינה דמוקרטית, שהורשעו ומרצים ממילא עונש מאסר בגין העבירות שביצעו.

החוק אושר אתמול להצבעה במליאה לאחר שח"כ דב חנין (חד"ש) ביקש בדיון שהתקיים עוד בשבוע שעבר לקיים הצבעה חוזרת בוועדה, בניסיון נגדה. לגבש רוב של האופוזיציה.

במקביל, הכנסת צפויה לקדם בשבוע הבא יוזמה נוספת של ישראל ביתנו.

ועדת הכנסת צפויה להתכנס ולגבש את מתווה פעולתן של ועדות החקירה הפרלמנטריות לארגוני זכויות האדם והרכב חברי הכנסת שיאיישו אותן. שלשום החליטה סיעת הליכוד בכנסת ברוב של שבעה חברים מול שישה לתמוך בהקמת הוועדות, כשהדבר יעלה להצבעה במליאה.

על פי החלטת הליכוד, יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, צפוי להתיר למתנגדי ההצעה ממפלגתו, השרים דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן, וכן יו"ר הכנסת רובי ריבלין, להצביע נגד הקמת הוועדות במליאה. עדיין לא ברור אם ההצבעה בנושא תובא גם היא למליאת הכנסת בשבוע הבא או שתעוכב על ידי היו"ר, רובי ריבלין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ