חשד: העבריין פרנסואה אבוטבול תכנן לרצוח את ריקו שירזי

יחד עם אבוטבול נעצר זיעד זרושי, החשוד בסיוע; הבוקר שוחררו שירזי ודומרני שנעצרו אתמול בחשד שתכננו לפגוע באבוטבול

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

העבריין פרנסואה אבוטבול נעצר לפני הצהריים בחשד שתכנן לרצוח את העבריין ריקו שירזי. יחד עם אבוטבול, נעצר זיעד זרושי, בחשד שסייע לו.

במקביל למעצרו של אבוטבול, בית משפט השלום בראשון לציון שחרר הבוקר את העבריינים ריקו שירזו ושלום דומרני, שנעצרו בחשד כי במהלך פגישה משותפת במסעדה, תכננו לחסל את אבוטבול, ששוחרר ממאסר לפני כחודש. עם שחרורם של שירזי ודומרני, אסר בית המשפט על השניים להיכנס לעיר נתניה. בשלב זה לא ברור אם כלל יוגשו כתבי אישום נגד השניים, ולא מן הנמנע שמדובר במעצי מנע במטרה למנוע פגיעה בחיי אדם.

שירזי ודומרני אתמול בבית המשפט. תצלום: מוטי קמחי

מאז מאסרו של אסי אבוטבול, איבד ארגון הפשיעה שניהל - ושאליו משתייך פרנסואה - את כוחו. במשטרה מעריכים כי כיום נתון הרחוב הנתניתי כולו למרותו של ריקו שירזי, ובמצב זה אין לשירזי שום כוונה לתת לאבוטבול להחזיר את כוחה של המשפחה לעיר. כמו כן, במשטרה סבורים כי כדי לסלק את אבוטבול מהעיר, התכוון ריקו שירזי לחבור לדומרני ולגורמי פשיעה נוספים.

היחסים בין שירזי ומשפחת אבוטבול ידעו בעבר עליות ומורדות. בצעירותם היו שירזי ואסי אבוטבול ביחסים טובים. פליקס אבוטבול, אביו של אסי, אף היה דמות נערצת על שירזי. בשנות ה-90 נרצח משה דוד (דמארי), עבריין נתניתי מוכר, שהיה יריבו של פליקס אבוטבול. לאחר הרצח נעצרו שירזי והעבריין משה שרביט בחשד לביצוע הרצח. שרביט נידון ל-17 שנות מאסר, ואילו שירזי השתחרר לאחר חמש וחצי שנות מאסר, לאחר שעונשו נגזר במסגרת עסקת טיעון. המעשה העניק לשירזי נקודות זכות אצל פליקס אבוטבול, והדבר איפשר לו לפעול בנתניה בחופשיות.

ב-2002 נרצח פליקס אבוטבול בפתח הקזינו שלו בפראג. בנוסף, באותה השנה נחשפה פרשת הבנק למסחר. פיצוץ הפרשה הפך את עולם הפשע בישראל. היעלמותו של פליקס אבוטבול מהזירה גרמה לשירזי להבין שעליו ליצור בריתות חדשות, והדבר פגע באסי אבוטבול, שקיבל את השליטה על ארגון הפשיעה שהקים אביו. בין השניים נוצר מתח רב, אך שירזי הצליח לשלוט בעסקיו בצורה טובה יותר. בשנת 2006 נעצר אבוטבול בירושלים, בחשד לסחר באמצעי לחימה. שירזי שילם את הערבויות לשחרורו, אך הדבר לא הוריד את המתח בין הצדדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ