בועז הרפז ינמק בתוך 30 יום מדוע לא להעמידו לדין

הפרקליטות הודיעה לחשוד בזיוף "מסמך גלנט" כי היא שוקלת להעמידו לדין. אנשי הצבא לא חשודים בעבירות פליליות בפרשה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

פרקליטות המדינה הודיעה בימים האחרונים לפרקליטיו של סגן אלוף במיל' בועז הרפז, שהודה כי זייף את "מסמך גלנט", כי לאחר עיון בחומר הראיות, נשקלת העמדתו לדין בגין האירועים עליהם נחקר במשטרה, והקשורים לזיוף המסמך ולשימוש בו מתוך כוונה להשפיע על תהליך מינוי הרמטכ"ל.

עם זאת, פרקליטיו של הרפז יוכלו להציג לפרקליטות בתוך 30 יום בקשה מנומקת מדוע לדעתם יש להימנע מהעמדתו לדין בפרשה.

בספיח נוסף של הפרשה החליט הפרקליט הצבאי הראשי אביחי מנדבליט, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כי לא נמצאו ראיות לביצוען של עבירות פליליות כלשהן מצד אנשי צבא בפרשה. עם זאת, נאמר בהודעת משרד המשפטים כי "באשר להיבטים אחרים הנוגעים לפרשה, הדברים ייבחנו בבוא העת, על ידי היועץ המשפטי לממשלה והפצ"ר, וזאת לאחר סיום בדיקת מבקר המדינה בעניין, הנערכת בימים אלו".

הרפז. הודה בחקירותיו במשטרה בזיוף המסמך. תצלום: אלון רון

ניסיון להכתים את האלוף גלנט

הפרשה החלה ב-6 באוגוסט 2010 כשבחדשות ערוץ 2 הוצג מסמך שחשף קמפיין מתוכנן של אלוף פיקוד דרום דאז, יואב גלנט, לתפקיד הרמטכ"ל. על פי המסמך, שהוצג תחת הלוגו של משרד יחסי הציבור "ארד תקשורת" של אייל ארד, תיכנן האלוף גלנט קמפיין ליצירת תדמית שלילית לאלוף בני גנץ, שהתמודד מולו על התפקיד, וכן לרמטכ"ל גבי אשכנזי.

חקירת המשטרה המואצת בעניין חשפה במהרה את בועז הרפז, שנטען כי היה מקורבו של הרמטכ"ל אשכנזי, כמזייף המסמך. הרפז נעצר כשחזר מחופשה בחו"ל, נחקר במשטרה מספר פעמים והודה כי זייף את המסמך. לפני כשלושה חודשים, המליצה המשטרה לפרקליטות להעמידו לדין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ