קיי וילסון: אמרתי לכריסטין - 'תזכרי איך הם נראים'

חברתה של כריסטין לוקן, התיירת שנרצחה סמוך למושב מטע, מתארת את האירוע. "הם היו כ"כ אכזריים, כאילו עמדתי בנוכחות השטן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קיי וילסון, חברתה של כריסטין לוקן, , מתארת בקור רוח את הרגע אותו היא מגדירה כמפחיד ביותר בחייה. "אני זוכרת הכל ובמדויק, את הריחות, את הפרחים, מזג האוויר, איך נראו התוקפים ומה הם אמרו, וכן את המבט האחרון של כריסטין. זאת החלטה שלי לא לטשטש את הזיכרון, בדיוק כמו שאמרתי לכריסטין שם לפני שנרצחה - תזכרי איך הם נראים כדי שנוכל לתאר אותם למשטרה".

וילסון. לא לטשטש את הזיכרון. תצלום: גיל כהן מגן

חמישה שבועות ויומיים חלפו מאז האירוע, ווילסון עדיין לא מסוגלת לחזור הביתה. מאז שהשתחררה מבית החולים היא שוהה בבית חברים. זה שילוב בין הפחד ובין הזיכרון של כריסטין, שביקרה אותה בבית רק יומיים לפני. "אני לא מאפשרת לעצמי להתגעגע אליה. עד עכשיו לא יכולתי פיזית לבכות בגלל הכאב של הדקירות ואני עדיין בטראומה. אחת המטרות שלי היא לאפשר לעצמי להתאבל, אבל אני לא יכולה לגעת באבל כרגע. עוד לא מעכלת. זאת היתה ברבריות שאי אפשר לדמיין, זאת לא היתה ירייה בראש וגמרנו, החזיקו אותנו בטרור. עד עכשיו מאוד קשה לי כי זה לא סגור, כשהחקירה תתפרסם, אני מצפה להקלה נפשית ולשלווה מסויימת כשבני הנבלה יתפסו".

"עמדתי בנוכחות של השטן"

12 הדקירות שספגה וילסון רחוקות מלהגליד. אחת מהן פגעה בסרעפת והכניסה את וילסון לחדר ניתוח. בנוסף, היא סובלת מ-4 צלעות שבורות ושני שברים בבית החזה. הליכתה איטית, גופה דואב וכשהיא פוסעת מחדר לחדר היא לא נפרדת מהכלבה האהובה שלה, פינטס, שנדקרה אף היא ולא נטשה את בעליה.

"הם התכוונו להרוג גם אותי אבל לא ידעו אנטומיה, בן אדם עם קצת שכל היה מבין איפה לדקור", היא מחייכת ומיד מרצינה "הם היו כל כך אכזריים, זה כאילו עמדתי בנוכחות של השטן 30 דקות ובעקבות זה ראיתי את הרחמים של אלוהים. בעשר הדקות הראשונות, הראש שלי היה כמו ג'לי, לא יכולתי להגיב או לחשוב ואז נכנסתי למצב של 'בלי רגשות' ויכולתי לתכנן מה לעשות. אני לא גיבורה, התנתקתי רגשית מכיוון שכריסטין הייתה יותר חלשה ממני כי לא ידעה עברית, זה נתן לי את הדחף לתפקד".

וילסון מתארת איך הציעה לתוקפים חפצים, דרכון וכסף, אמרה להם שהיא מדריכת תיירים ושהאוטובוס המלא יגיע מיד, אבל הם לא נתנו להן ללכת. "לא חשבתי שזה רצח למרות שהיה להם סכין גדול, בהתחלה פחדתי שיאנסו אותנו, אבל הם לא נגעו בנו מינית. אחר כך הייתי בטוחה שניחטף. אחד מהם דיבר בטלפון, ביקש בערבית ממישהו לבוא. כריסטין רעדה, אמרתי לה שתמשיך לרעוד, שתגיד שיש לה אפילפסיה, אבל היא לא אמרה מילה. הפחד שיתק אותה. כשאמרתי לה שכשאתן את האות ננסה לברוח, הם קשרו את הידיים שלנו, סגרו את הפה והתחילו לדקור. שמעתי את כריסטין צועקת, אמרתי בלב 'שמע ישראל' והתפללתי שהיא תשתוק, שיחשבו שהיא מתה, אני החלטתי להעמיד פני מת. בדיוק אז הוא דקר אותי בחזה ואני לא ידעתי אם אני חיה או מתה".

היום הותר לפרסום כי משטרת מחוז ירושלים והשב"כ , וכן לרציחתה של נטע בלאט-שורק, בת 53, תושבת זכרון יעקב, שגופתה נמצאה לפני כשנה סמוך למנזר בית ג'מאל. בנוסף, מואשמים חברי החוליה גם באחריות לשני ניסיונות רצח, אונס אחד, ניסיון אונס, שבעה מקרי שוד, שבעה מקרי התפרצויות לבתים וירי לעבר ג'יפ צבאי.

הראיון המלא עם וילסון ישודר בתוכנית 'אורלי וגיא' בערוץ 10 ביום א' בבוקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ