21 שנות מאסר לגבר מהצפון שביצע 3 מעשי אונס בקשישה ובצעירות

השופטים: החברה חשה תחושת סלידה וקבס ממעשיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

21 שנות מאסר בפועל ו-3 שנות מאסר על תנאי נגזרו היום (רביעי) על מוהנד עבוד, בן 23 מעילוט שבצפון, שהורשע בביצוע עבירות מין חמורות ביותר במספר נשים, האחת מהן קשישה בת 82.

הנאשם הורשע בביצוע סדרה של עבירות מין ובהן אינוס בנסיבות מחמירות, ניסיון למעשה סדום, חטיפה לשם ביצוע עבירות מין, מעשה מגונה בכוח, ניסיון חטיפה לשם ביצוע עבירות מין וכן עבירה של איומים. העבירות בוצעו בשלושה מקרים, כלפי שלוש נשים, אחת מהן בת 82 מדרום הארץ, ושתי נשים צעירות, האחת בת 18 ממרכז הארץ והשנייה בת 22.

שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת, יצחק כהן, בנימין ארבל ואסתר הלמן, התייחסו לאופי החמור ביותר של העבירות, ביצוען בצורה אכזרית, קשה, תוך ביזוי והשפלת המתלוננות, פגיעה בשלמות נפשן וגופן בצורה אלימה ביותר, כאשר לדבריהם האירוע בו נאנסה הקשישה הינו אירוע חמור ביותר, ברף חומרה ובדרגה מהקשות ביותר שידע בית המשפט.

הרכב השופטים ציין כי "לא נתעלם מן העובדה כי כל מעשה עבירה נשוא האישומים השונים, נעשה בנפרד, בזמן ובמקום שונים וכלפי קורבן מזדמן אחר. על כן, מן הראוי שהענישה אשר תושת על הנאשם תהלום אף את ריבוי העבירות, שכן, אין דינו של מעשה עבירה יחיד, כדינן של שלוש עבירות נפרדות, אשר כל אחת מהן אכזרית וחמורה כשלעצמה".

"בנסיבות אלה", כתבו השופטים, "בהן הוכיח הנאשם עצמו כמי שמסוכן באופן קיצוני לציבור, מוטלת על בית המשפט החובה להגן על הציבור מפניו, ושיקולים אלה גוברים על כל שיקול אישי של תיקון ושיקום העומדים לטובת הנאשם... לכך מצטרפים אף שיקולי הגמול וההרתעה, הן של הנאשם עצמו, והן של עבריינים פוטנציאלים כדוגמתו, וזאת על מנת שיצא הקול מבית המשפט ויעביר מסר ברור לעבריינים בכוח. כן על בית המשפט להביע, בגזרו את עונשו של הנאשם את תחושת הסלידה והקבס אותו חשה החברה ביחס למעשיו הנפשעים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ