הוארך מעצרו של פרנסואה אבוטבול החשוד שתכנן לרצוח את ריקו שירזי

מעצרם של פרנסואה אבוטבול ושל זייד ג'ארושי, שנעצרו אתמול בחשד שתכננו לרצוח את ריקו שירזי, הוארך בארבעה ימים

הארץ
תומר זרחין
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
תומר זרחין
שירות ""

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) את מעצרם של פרנסואה אבוטבול ושל זייד ג'ארושי בארבעה ימים. השניים נעצרו אתמול בחשד שתכננו לרצוח את ריקו שירזי.

סנגורו של אבוטבול, עורך הדין משה שרמן, אמר בדיון כי "במקום להרגיע את השטח המשטרה יוצרת תסיסה". לטענתו למשטרה אין כל ראיות הקושרות את החשודים לקשירת קשר לפגוע בשירזי. נציג המשטרה אמר בדיון כי "על פי החשד האמצעים שבהם תכננו השניים לפגוע בשירזי יכולים גם להביא להרג".

בשבוע האחרון עצרה היחידה הארצית לחקירות פשיעה חמורה ובינלאומית (היאחב"ל) ארבעה מבכירי עולם הפשע בישראל. זאת, סביב מאבקי שליטה בעולם הפשע בנתניה עם שחרורו מהכלא של העבריין פרנסואה אבוטבול. בעוד שבתחילת השבוע נעצרו שני ראשי ארגוני פשע - ריקו שירזי ושלום דומרני - בחשד שתכננו לרצוח את אבוטבול, אתמול, כאמור, נעצר אבוטבול בעצמו, בחשד שתכנן לרצוח את שירזי.

כמה שעות אחרי שנעצר אבוטבול עצרה היאחב"ל גם את ראש משפחת הפשע חרירי מצפון הארץ, יוסף חרירי, בחשד שחבר לשירזי בניסיון לפגוע באבוטבול, אולם הוא שוחרר לביתו אחרי שנחקר.

כך יצא, שבעוד אבוטבול וחרירי הובלו בנפרד לחדרי החקירות של היאחב"ל בלוד, שוחררו שירזי ודומרני בתנאים מגבילים בבית משפט השלום בראשון לציון. על השניים נאסר להיכנס לתחום העיר נתניה במשך 30 יום, אלא אם כן יודיעו על כך מבעוד מועד למשטרה.

במשטרה העריכו כי שחרורו של אבוטבול מהכלא לפני כחודש, לאחר שריצה 22 חודשי מאסר בשל תקיפת אשתו, יצית את מאבקי הכוח בין ארגוני הפשיעה על שליטה במוקדי עסקים בנתניה. אבוטבול הוזהר עם שחרורו כי יש עבריינים שמבקשים לפגוע בו.

מאז שוחרר אבוטבול בלשי היאחב"ל מגלים ערנות מיוחדת: בתחילת השבוע עצרו את דומרני, שירזי, עיזאת חאמד, אחת הדמויות הבולטות בעולם הפשע ביפו, וכן את אחד הכפופים לשירזי, שלומי גלאם. הארבעה נעצרו לאחר שהתקבל מידע שלפיו במפגש במסעדה בנתניה תכננו לחסל את אבוטבול. אבוטבול נעצר כי לחוקרי היאחב"ל היתה אינדיקציה כי הוא נערך לפגוע בשירזי. מנגד התקבל גם מידע שלפיו בקנוניה לפגוע בחייו של אבוטבול היה מעורב גם חרירי.

מקורות המקורבים למשפחת אבוטבול סיפרו בימים האחרונים ל"הארץ" כי אבוטבול קיבל הוראה מארגוני פשיעה לעזוב את ישראל, בתוך שבועיים מיום שחרורו. לטענתם, אבוטבול התכוון להשתקע בתל אביב, אך כנראה זה לא הספיק. בחודשים שבהם היה כלוא אבוטבול, ניסו עבריינים לפגוע בעסקיו, כשהציתו מסעדה שבבעלותו וזרקו רימונים על בתי עסק שלו. במשטרה מעריכים כי שירזי חבר לדומרני במטרה להדוף את ניסיונותיו של אבוטבול להחיות את השליטה שלו בנתניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ