הסטודנטית שנרצחה ברמלה התלוננה במאי נגד החשוד

תלונתה של אלאא דאהר, שלפי החשד נרצחה לפני שבוע על ידי בן זוגה, נגנזה מחוסר עניין לציבור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במשטרה החליטו להקים ועדת בדיקה, בעקבות האירועים שקדמו לרציחתה של אלאא דאהר, סטודנטית לרפואת שיניים בת 19 מחיפה. התברר שבמאי האחרון הוגשה תלונה על ידי דאהר נגד החבר שלה, חסאם אבו גאנם, בן 24 מג'ואריש, שלפיה הוא מאיים עליה ותוקף אותה בהזדמנויות שונות. דאהר סיפרה בתלונה כי אבו גאנם אינו מקבל את העובדה שהיא עוזבת את ישראל למולדובה כדי ללמוד רפואת שינים וניסה לשכנעה באלימות להישאר עמו.

לפני שבוע נרצחה דאהר ברחוב ביאליק ברמלה, כשהיתה בדרכה להיפגש עם אחותה, שמתגוררת בכפר ג'ואריש. דאהר נורתה, כשעמדה לעלות על מונית ומתה בבית החולים אסף הרופא. חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז, בפיקוד נצ"מ יגאל בן שלום. כבר בזירה הבינו החוקרים שאחד החשודים הוא החבר, אבו גאנם. באותו לילה נתפס אבו גאנם בראשון לציון.

התלונה שהגישה דאהר בתחנת חיפה שכבה עשרה ימים באותו משרד חקירות שבו גבו ממנה עדות. לאחר עשרה ימים הוחלט להעביר את התלונה לתחנת רמלה, שבתחום אחריותה גם הכפר ג'ואריש, שם מתגורר אבו גאנם. מי שקיבל ברמלה את התלונה לידיו הוא קצין חקירות, מפקח אילן ינקו, עורך דין במקצועו, שהחליט לא לזמן את אבו גאנם לחקירה בעקבות התלונה, לאחר שהבין מתוכן התלונה שהמתלוננת נמצאת במולדובה לצורך לימודים. ינקו, החליט בניגוד לסמכותו ומבלי להתייעץ עם הממונים עליו, לגנוז את התיק מחוסר עניין לציבור. הנהלים במשטרה מחייבים גניזת תיק על פי חומרתו בדרגות קצונה שונות. מפקח אינו רשאי לגנוז תיק עם רמת סיכון כמו זאת שהגישה דאהר. ביחידה המרכזית החליטו להעביר את המידע לניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז, כדי שיעשה בירור בנוגע לטיפול בתלונה.

סאו, מאז נכנס לתפקידו, מייחס חשיבות רבה למגזר הערבי ביישובים שבאחריותו. את המקרה הזה סאו ראה כתקלה חמורה מבחינתו, מאחר שדאהר ניגשה, למרות החששות, הגישה תלונה וניסתה לקבל את עזרת המשטרה ותלונתה לא טופלה כראוי. סאו הפנה את המקרה לאחראים במשטרה ואתמול החליט ראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב יואב סגלוביץ', להקים ועדת בדיקה בעניין. מי שמונה לעמוד בראש הוועדה הוא נצ"מ ערן קמין, ראש מחלק נוער שאמור להגיש את הממצאים בימים הקרובים.

מקורב למשפחה סיפר כי בני משפחתה של הצעירה, לרבות אביה ואמה, לא ידעו כלל כי בתם הגישה תלונה נגד אבו גאנם וכי היתה מאוימת. לפי אותו קרוב, במשפחה אומרים כי "החוקרים זילזלו ולא עשו דבר כדי להגן על הבת שלנו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ